Ryzen3 3200G 1660 Ti FPS düşüklüğü

Faruk ç.

Hectopat
Bilgisayarımı 1 ay önce topladım 2 hafta öncesine kadar hiçbir şekilde FPS sıkıntısı yaşamazken yaşamaya başladım ne yaptıysam geçmedi. Sistemin tüm güncellemelerini yaptım format bile AYT'ım 2 haftalık bilgisayara ama yine de FPS düşüklüğü geçmedi.
Ryzen3 3200G
1660 Ti
8 GB RAM
İşlemcim ekran kartımın yanında çok düşük kaldığının farkındayım boğma mı yapıyor diye düşündüm ama sanmıyorum çünkü oynadığım oyun CS:GO Valorant LOL gibi oyunlar CS:GO'da orta ayarda 250-300 FPS alırken şimdi 120 FPS alıyorum daha önce başına böyle bir şey gelen ve çözümünü bulabilen oldu mu? Ne yaptıysam işe yaramadı güncellemeler formatlar ve bir anda oldu bu FPS düşüklüğü. İşlemcim mi ısınıyor diye düşünüyorum ama o sıcaklığa nereden bakılacak bilmiyorum AMD'nin Driver'ını bilgisayarım kabul etmedi ekran kartımda herhangi bir ısınma yok ama %100'ünü kullanmıyor da aynı zamanda bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Aynı işlemciyi bende kullanıyorum bazı yerlerde cidden güçsüz kalıyor ama CS:GO için FPS düşüklüğü yaşıyorsan oyun klasörlerinden CFG yi silip ayarları tekrar girer isen oyuna (görüntü ayarları da sıfırlanıyor) FPS sıkıntın çözülebilir bende öyle olmuştu ve bu dediklerimi yaparak halletim.

Geri
Yukarı