S10 Serisi ile Gelen Koruma Camı Sökülmeli mi?

XtrX

Centipat
S10 E modeli kullanıyorum. Bugün bir arkadaşla konuştuktan sonra aklıma takıldı. Cihazın ekranına baktığımda kılcal çizikler gördüm ve çok fazlaydı. Bu Samsung'un kendi gönderdiği koruma plastik. Acaba bu kılcal çizik ekranda mı yoksa koruma camındaki çizikler mi? Samsung yetkilisi ilk aldığımda şimdilik sökmememi söylemişti. Çizikler gözükmüyor denecek kadar kılcal ama daha da çizilebilir geçen sürede.
Ne yapmalıyım? Nereye sorabilirim bu konuyu?
Bilgisi olan, yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir sey olmussa zaten olmustur, bu saatten sonra degistiremezsiniz. Yalniz dedigim gibi, üzerindeki plastikten dolayi cizilme ihtimali yok. Üzerine baska bir sey degip cizildiyse orasini bilemem.

Ben de telefonun korumasini cikarmadim. Su an hala saglam.
Beles koruma cami iste, neden sökmek istiyorsun ki? Birak korudugu kadar korusun, dayanamayacagin kadar cok cizik oldugu zaman onu söker yerine yenisinden taktirirsin. Bu sekilde hem temiz kalir ekran hem de tekrar satmak istedigin zaman az deger kaybetmis olur.

Beles koruma cami iste, neden sökmek istiyorsun ki? Birak korudugu kadar korusun, dayanamayacagin kadar cok cizik oldugu zaman onu söker yerine yenisinden taktirirsin. Bu sekilde hem temiz kalir ekran hem de tekrar satmak istedigin zaman az deger kaybetmis olur.
Hayır sorum anlaşılmamış.
Bu çizikler koruma camında mı (tabi plastik, cam değil galiba) yoksa bu koruma camı ekranı mı çiziyor?
Yani çizilen ekranın kendisi mi acaba.

Hayır sorum anlaşılmamış.
Bu çizikler koruma camında mı (tabi plastik, cam değil galiba) yoksa bu koruma camı ekranı mı çiziyor?
Yani çizilen ekranın kendisi mi acaba.
Yok degildir, ekranin önündeki plastiktir. Gorilla glass o kadar kolay cizilmiyor. Yani özellikle anahtarla falan ayni cepte saatlerce tasimis olman lazim o ekrani cizmek icin.

Ekranda herhangi bir aksama zarar gelmemesi için konulmuş olduğunu düşünmüyorum. Sökerek bakabilirsiniz sonra da daha kaliteli koruma takarsınız. Güvenilir bir teknoloji marketten aldıysanız sorun olacağını sanmam.

Ekranda herhangi bir aksama zarar gelmemesi için konulmuş olduğunu düşünmüyorum. Sökerek bakabilirsiniz sonra da daha kaliteli koruma takarsınız. Güvenilir bir teknoloji marketten aldıysanız sorun olacağını sanmam.
Cihazı teknosadan aldım. Samsung yetkilisi o gün oradaydı onunla konustugumda sökmememi tavsiye etti. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım sökmekte istemiyorum açıkçası.
Cihazi kutudan cikardiginiz zaman mi gördünüz cizikleri?
Hayır zamanla oldu. Bu plastik olduğu için gorilla glass 5 i çizme ihtimali var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı