S10 vs S10+ vs S20

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle bu konuyu açma sebebim hangi telefonun daha iyi olup olmaması değil. Bu zaten net bir şekilde ortada. S20 ikisine göre daha iyi. Ancak benim sorum bu değil.

Elimde POCO X3 Pro var. Saatimi ve kulaklığımı Samsung tercih ettim ancak ekosistem niyetim yoktu. Ama hal böyle olunca telefonu da Samsung yapmak istedim, çünkü hem kulaklık hem saatte çeşitli özellikleri kullanamıyorum çünkü ekosistem bağlılığı istiyor.

S10 ve S10+ ilanlarına yazdım, çoğu kafa kafaya takası kabul ediyor. S20 için ise üste 2500 TL istiyorlar.

Telefonda oyun oynamıyorum. Kamerası iyi olsun, ekranı iyi olsun, kronik bir sıkıntısı olmasın yeterli. Bataryayı da pek dert etmiyorum çünkü telefonu gün içerisinde pek kullanmıyorum.

S10 ve S10+ fiyat olarak ikinci elde yakınlar. İkisi arasından S10+ daha mantıklı geliyor. Hem 0.3 inç daha büyük, hem batarya hacmi daha büyük, hem ne kadar kullanmayacak olsam da 8 MP depth kamerası var 2. bir selfie kamerası olarak.

Ama aklımı karıştıran şey ise bu kadar uğraşa giriyorum, girmişken bari telefon yükselteyim diye düşünüyorum. Bu sebeple S20 de kafamı karıştırıyor.

Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır samsung kullanıyorum. Galaxy ace ile başladı, sonrasında s2, s5, s7, s8, note 8 şimdi de s20 plus kullanıyorum. Hepsi genel olarak memnun kaldığım cihazlar. Ama s20+ çok hoşuma gidiyor, 10 serisi yerine kesinlikle 20 sersi düşünmenizi tavsiye ederim. S20 nasıldır bilemem ama benim telefonum çok dengeli. Kamera, hız, şarj ve kullanım olarak çok rahat ettiriyor.

S20 SD versiyonu ise düşünmeden alın.
Hayır, S20 SD serisi TR'ye hiç gelmedi. Sadece Amerika ve Çin için üretildi. S20 FE'nin SD versiyonları geldi sadece.
10 serisi yerine kesinlikle 20 sersi düşünmenizi tavsiye ederim. S20 nasıldır bilemem ama benim telefonum çok dengeli. Kamera, hız, şarj ve kullanım olarak çok rahat ettiriyor.
Samsung cihazların düzü ile + modelleri arasında genel olarak 2 fark oluyor. Birisi batarya hacmi, birisi ekran boyutu. Geri kalanı aynı oluyor.

Hayır, S20 SD serisi TR'ye hiç gelmedi. Sadece Amerika ve Çin için üretildi. S20 FE'nin SD versiyonları geldi sadece.

Samsung cihazların düzü ile + modelleri arasında genel olarak 2 fark oluyor. Birisi batarya hacmi, birisi ekran boyutu. Geri kalanı aynı oluyor.
O zaman almayın Exynos 990 cidden çok sorunlu bir işlemci, eğer biraz bütçeyi arttırabilirseniz s21 almaya çalışın.

O zaman almayın Exynos 990 cidden çok sorunlu bir işlemci, eğer biraz bütçeyi arttırabilirseniz S21 almaya çalışın.
S21'e bütçem yetiyor ama istemiyorum, çünkü telefonu çok yoğun kullanan birisi değilim.

S21'e bütçem yetiyor ama istemiyorum, çünkü telefonu çok yoğun kullanan birisi değilim.
S21 Android tarafında en uzun güncellemeyi alacak telefonlardan birisi, 4 yıl android güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemesi sözünü verdi Samsung. Emin olun S20 yerine sağlam telefon alın daha iyi olur.

S21 Android tarafında en uzun güncellemeyi alacak telefonlardan birisi, 4 yıl android güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemesi sözünü verdi Samsung. Emin olun S20 yerine sağlam telefon alın daha iyi olur.
Bilmiyorum, kararsızım. Aslında en büyük kararsızlık sebebim S20'nin çok güzel bir telefon olup Exynos 990 ile ziyan olması. Snapdragon 865 olsa bu konuyu açma gereği bile duymazdım. S21 güzel cihaz ancak dediğim gibi, çok telefon kullanmadığım için alasım gelmiyor. S20 gerçekten kötüyse S10+ ile kafa kafaya takas girerim muhtemelen.

Bilmiyorum, kararsızım. Aslında en büyük kararsızlık sebebim S20'nin çok güzel bir telefon olup Exynos 990 ile ziyan olması. Snapdragon 865 olsa bu konuyu açma gereği bile duymazdım. S21 güzel cihaz ancak dediğim gibi, çok telefon kullanmadığım için alasım gelmiyor. S20 gerçekten kötüyse S10+ ile kafa kafaya takas girerim muhtemelen.
Bende S20 alacaktım fakat işlemcisi yüzünden vazgeçtim ne yazık ki, en azından bulabilirseniz FE modelini bulmaya çalışın. S10 ise ileriye dönük bir telefon olduğunu düşünmüyorum fakat yine de sizin seçiminiz.

Bende S20 alacaktım fakat işlemcisi yüzünden vazgeçtim ne yazık ki, en azından bulabilirseniz FE modelini bulmaya çalışın. S10 ise ileriye dönük bir telefon olduğunu düşünmüyorum fakat yine de sizin seçiminiz.
S20 FE'yi istememe sebebim 2. el piyasasının S21 ile aynı olması. Onu alacağıma S21 alırım.

Geri
Yukarı