S20 FE alınır mı?

1.5 senedir kullanıyorum. Öncelikle güncelleme desteği bitti, Android 13'ü aldı, 14'ü almayacak.

Şarjı yoğun kullanım + 120Hz aktifken 1 günü çıkarmıyor. Mobil veri ile 4-4.5 saat ekran süresi alabiliyorum. Günde 8-9 saat kullandığım için bir gece, bir de gün içinde şarj ediyorum. Galaxy Watch 4 saatim + SmartTag'da sürekli bağlı, Bluetooth sürekli açık yani. Bunun da bariz şekilde ekran süresine etkisi var. Ayrıdan 25W adaptör aldım 1 saatte doluyor, o yüzden ben pek sorun etmiyorum bu durumu.

Oyun için alacaksan tavsiye etmiyorum zira Samsung cihaza ayar çekmiş, cihaz belli bir ısıya ulaşınca işlemci kendini kısıtlıyor ve bu ayarı kapatamıyorsun. Örneğin PUBG açıyorum ilk maç yağ gibi akıyor, ikinci maça kadar cihaz ısınıp hız kesiyor 2. maç donma kasma olmasa da akıcılık gidiyor, FPS'nin düştüğünü bariz şekilde anlıyorsun. Ufak tefek okey, dr. Driving gibi oyunlarda sıkıntı yok, sadece PUBG gibi oyunlarda dediğim oluyor.

Harici memnun olmadığım hiçbir yönü yok. İşlemci kuvveti ve kamera performansı yönünden iPhone 11 dengi bir cihaz. Ekran kalitesi olarak 11'den çok daha iyi. Özellikle kamerada 3X optik, 30X normal Zoom çok işimi görüyor.

1.5 sene önceye dönüp tekrar cihaz seçmem gerekse yine S20 FE'yi seçerdim.

Android 14 almayacak diye kesin bilgiyi nereden buldunuz? Alacak. İşte kaynak:

Çok ortalama bir telefon. Kötü dicem diyemiyorum, iyi dicem hiç diyemiyorum.. Pili kötü orası kesin.

Yakın zamanda kafamda telefonu değiştirmek gibi bir fikir vardı ve indirimde görünce sizlerin de fikirlerini almak istedim, bu fiyata değer mi? Kullanım amacım daha çok günlük kullanım, panel kalitesi ve pil ömrü önemli benim için. Ek olarak ikinci elde 8 bin civarına daha iyi alternatifler bulunabilir mi?

Kanka al ama yanında powerbank de al.

Geri
Yukarı