S21 FE ekran süresi nasıl?

Fazladan %15 pilin oluyor lazım olabiliyor bazı seneryolarda.

Nasıl ya? Sadece yüzde 85'e kadar sınırlama seçeneği var. Bunu da yapmıyorum şu an gerek yok. Bir de bir şey fark ettim 100'den 85'e hızlı geliyor sonra yavaş yavaş...

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231018_194257_Device care.jpg
    Screenshot_20231018_194257_Device care.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 32
Nasıl ya? Sadece yüzde 85'e kadar sınırlama seçeneği var. Bunu da yapmıyorum şu an gerek yok. Bir de bir şey fark ettim 100'den 85'e hızlı geliyor sonra yavaş yavaş...

İşte pili korur açınca %85 sınırlıyor açmayınca %100 oluyor, %15 o.
Bir de %85 ve %100 arası hızlı şarj etmiyor telefonu diye biliyorum.

İşte pili korur açınca %85 sınırlıyor açmayınca %100 oluyor, %15 o.
Bir de %85 ve %100 arası hızlı şarj etmiyor telefonu diye biliyorum.

Açarsam sorun olmaz mı peki pil az gider telefonun sonra batarya ona alışır 85'in üstü ölürse?

Siz bunu aktif ettiniz mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231018_222729_Device care.jpg
    Screenshot_20231018_222729_Device care.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Açarsam sorun olmaz mı peki pil az gider telefonun sonra batarya ona alışır 85'in üstü ölürse?

Benim bildiğim sizin dediğiniz gibi olmuyor. Lityum pilleri tam şarj etmek biraz daha ömrünü öldürüyor. Şarjını tam boşaltmak da ömrünü daha çok öldürüyor. Ben genellikle açık kullanıyorum.

Zaten o ayarın amacı pil ömrünü uzatmak.

Ben 60 Hz kullanıyorum, adaptif parlaklık ayarı açık ve always on screen ayarı belli saatlerde gün içinde açık sadece o şekilde 1 gün çıkarıyor diyebilirim, çok oyun oynarsam günde 2. şarjı istiyor problem olmuyor ama günü tek şarj ile bitirebilmesini isterdim.

Onun dışında kamera olsun işlemci olsun harika bir telefon kesinlikle alınabilecek efsane bir şey. Alternatifi A54 var kamerası yakınından bile geçemez ama bataryası biraz daha iyi o telefonun.

Benim bildiğim sizin dediğiniz gibi olmuyor. Lityum pilleri tam şarj etmek biraz daha ömrünü öldürüyor. Şarjını tam boşaltmak da ömrünü daha çok öldürüyor. Ben genellikle açık kullanıyorum.

Zaten o ayarın amacı pil ömrünü uzatmak.

Onu anladım biliyorum zaten teknolojisini ben ileride bunu alışırım pil yetmez diye yazdım.

Ben 60 Hz kullanıyorum, adaptif parlaklık ayarı açık ve always on screen ayarı belli saatlerde gün içinde açık sadece o şekilde 1 gün çıkarıyor diyebilirim, çok oyun oynarsam günde 2. şarjı istiyor problem olmuyor ama günü tek şarj ile bitirebilmesini isterdim.

Onun dışında kamera olsun işlemci olsun harika bir telefon kesinlikle alınabilecek efsane bir şey. Alternatifi A54 var kamerası yakınından bile geçemez ama bataryası biraz daha iyi o telefonun.

Yok ben 60Hz için para vermedim 120Hz kullanırım, şu an mesela böyle.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231019_011033_Device care.jpg
    Screenshot_20231019_011033_Device care.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 41
Benim A53 nasıl hiç anlamadığım için sorayım dedim bir yıldan fazla oldu alalı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231019_012050_Device care.jpg
    Screenshot_20231019_012050_Device care.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 31
Xiaomi Mi Note 10 Lite'dan S21FE'ye geçiş yaptım, pil boyutunun dezavantajını hissediyorum ama zaten bunu göz önünde bulundurarak almıştım. Kablosuz şarj özelliği, ekran kalitesi ve kaliteli bir arayüz vs. bu eksiği kapatıyor. Bir daha da Samsung'dan şaşmayacağım.

Geri
Yukarı