S21 FE şarj çabuk bitiyor

Aldığımdan beri sanırım iki güncelleme geldi. Hala aynı değişiklik yok. Hep mobil veri ile sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı gibi uygulamalar ile ortalama 3-4 saat ekran süresi alıyorum. Aynı kullanımı hep wifi ile yaparsam 5-6 saat ekran süresi oluyor. Bir hevesle kablosuz kulaklık almıştım ama Bluetooth açık olunca fazla şarj gittiği için dışarıda pek kullanmıyorum kablosuz kulaklığı. Alacağınız telefonda en önemli ilk önceliğiniz batarya ve ekran süresi ise bu cihaz sizi batarya konusunda tatmin etmeyecektir.
Hocam batarya şu anda ne durumda? Bir gelişme var mı?

Hocam batarya şu anda ne durumda? Bir gelişme var mı?
Bende S21 FE kullanıyorum batarya eskisi gibi değil gayet stabil. + Olarak Kasım ayı içerisinde Android 13 gelecek ve tam anlamıyla stabilize edilecek hem şarj hem de arayüz geçişleri açısından. Ben tavsiye ederim. İlk aldığınız da 1 hafta kendini optimize ediyor cihaz ardından normale dönüyor. Mayıs 2022'den beridir bu cihazı kullanıyorum herhangi bir kasma,donma veya farklı bir sorun yaşamadım.

. İlk aldığınız da 1 hafta kendini optimize ediyor cihaz ardından normale dönüyor.
Birçok kişi buna dikkat etmiyor aslında, ilk alınan hafta düşük ekran süresi görmek normal, sistem kullanım alışkanlıklarını ve hangi uygulamaları ne sıklıkta kullandığınızı inceleyip ona göre bir batarya profili oluşturuyor. İlk haftanı veya belki de 10 günün ardından alınan ekran süreleri önemli.

Bende S21 FE kullanıyorum batarya eskisi gibi değil gayet stabil. + Olarak Kasım ayı içerisinde Android 13 gelecek ve tam anlamıyla stabilize edilecek hem şarj hem de arayüz geçişleri açısından. Ben tavsiye ederim. İlk aldığınız da 1 hafta kendini optimize ediyor cihaz ardından normale dönüyor. Mayıs 2022'den beridir bu cihazı kullanıyorum herhangi bir kasma,donma veya farklı bir sorun yaşamadım.
Şu an kaç saatlik ekran süresi alıyorsunuz hocam?

Bence değerleriniz iyi mesela ben A52s kullanıyorum bataryası yok.
En fazla 5 saat ekran süresi alıyorum hatta telefonun ekranı kapalı sadece Bluetooth açık müzik dinliyorum, ona rağmen 5 saati geçmiyor.

Şu an kaç saatlik ekran süresi alıyorsunuz hocam?
Kullanıma göre değişkenlik gösteriyor. Hard oyun oynadığım zaman %100 den %40 seviyelerine düşüyor 5-6 saat kesintisiz oyun sonunda. Benim cihazda. (Facebook,Tiktok) yüklü değil bende bu iki uygulama zaten fazlasıyla şarj tüketiyor. Diğer türlü sosyal medya sörf yapma gibi şeyler de 20 saat ile 1.5 gün arası gittiği oluyor. Pil konusu aslında sizin kullanımınıza ve kullandığınız uygulamalara bağlı. Kişisel olarak şuanda da şikayetçi değilim cihazdan fazlasıyla işimi görüyor her alanda ve günü çıkarıyor.

Kullanıma göre değişkenlik gösteriyor. Hard oyun oynadığım zaman %100 den %40 seviyelerine düşüyor 5-6 saat kesintisiz oyun sonunda. Benim cihazda. (Facebook,Tiktok) yüklü değil bende bu iki uygulama zaten fazlasıyla şarj tüketiyor. Diğer türlü sosyal medya sörf yapma gibi şeyler de 20 saat ile 1.5 gün arası gittiği oluyor. Pil konusu aslında sizin kullanımınıza ve kullandığınız uygulamalara bağlı. Kişisel olarak şuanda da şikayetçi değilim cihazdan fazlasıyla işimi görüyor her alanda ve günü
Merhaba öncelikle burdaki bütün arkadaşlara.
Bende S20 Fe Snd almayı düşünüyordum lakin 2 senelik ve çoğu mağazada stoğu olmadığından dolayı vazgeçtim. Şimdi kafamda S21 veya S21 FE almak var. Senin cevabına itafen S21 FE da batarya optimizasyon problemlerinden bahsediyorlar. Güncellemelerle cidden giderildi mi bu sorunlar ? Yoksa şuanlık S21 almak dahamı mantıklı sizce arkadaşlar.

Merhaba öncelikle burdaki bütün arkadaşlara.
Bende S20 Fe Snd almayı düşünüyordum lakin 2 senelik ve çoğu mağazada stoğu olmadığından dolayı vazgeçtim. Şimdi kafamda S21 veya S21 FE almak var. Senin cevabına itafen S21 FE da batarya optimizasyon problemlerinden bahsediyorlar. Güncellemelerle cidden giderildi mi bu sorunlar ? Yoksa şuanlık S21 almak dahamı mantıklı sizce arkadaşlar.

Hangisi daha ucuzsa ona yönelin. Pil kullanımlarında da o kadar fark yok.

Telefon yeniyse batarya tam performansda çalışmaz 2 haftaya düzelir benim S20 FE Snapdragon telefonumda öyleydi yetkili servise kadar götüreceğim olmuştu bataryası bozuk diye ama 2 hafta sonra düzeldi bataryası.
100-1 arası 7-8 saat ekran süresi alıyorjm 120 Hz ve Wi-Fi kullanarak ve MLBB oynuyorum.

Sizin cihazınızın bataryası da kötü değil düzelir mersk etmeyin ve 3,5 saat ekran süresini mobil veri kullanarak almışsınız.
Ve içindeki işlemci de güçlü işlemci SD 865 ve Exynos 2100 çok güçlü normal merak etmeyiniz.
Bak SSdeki 100-10 arası 6,5 saat.
Screenshot_20221028-123528_Device care.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı