S23 5 saat ekran süresi normal mi?

Ben cihazı test yapmak için aldım Full parlaklık 4K YouTube videosu açıp test gerçekleştirdim 4 saat oynatabildi aynı şekilde 14 Pro Max 10 saat oynattı.
Çok anormal. Zaten stand by yapmadan 14 Pro Max'den daha fazla SoT veren bir model bu.

Peki işlemciyi yük altına sokuyor musunuz? Buna render, oyun ve dahası girer. Zira 8 Gen 2 verimli bir SoC olsa da, yüksek güç tüketimlerinde de kas gücüne orantılı olacak şekilde verim sağlanabilir. 2 saat Genshin Impact oynasanız 3900 mAh'ı içer.

1-2 hafta sonra ekran sürem 8 saate kadar çıkmıştı tabii herkesin kullanım şekli bir değil. Beni ilk aldığımda bu batarya çok tedirgin etmişti. X3 Pro 5000MAH civarı kapasiteye rağmen 5-6 saatten fazla ekran süresi vermiyordu. Çok fazla etmen var tabii ekranın kalitesi, işlemcinin güç kullanımı, depolama sistemi vs.

Çok anormal. Zaten stand by yapmadan 14 Pro Max'den daha fazla SoT veren bir model bu.

Peki işlemciyi yük altına sokuyor musunuz? Buna render, oyun ve dahası girer. Zira 8 Gen 2 verimli bir SoC olsa da, yüksek güç tüketimlerinde de kas gücüne orantılı olacak şekilde verim sağlanabilir. 2 saat Genshin Impact oynasanız 3900 mAh'ı içer.
Yok hayır. Sosyal medyada takılıyorum. Instagram youtube gibi

Hocam arkadaşların bilgisine arada niye salladınız orayı anlayamadım.
İşlemcinin çektiği güce bağlı olarak ekran süresinde azalış veya artış olur.
Bataryanın mAh değerine bağlı olarak da verimlilik oranı değişir. Ayrıca işlemcinin çektiği gücü bataryanın ne kadar karşıladığı da önemlidir. Bu sebeple bataryanın lityum iyon olması önemlidir.

Yanlış bilgi sunduğu halde kesinleyici konuşmasına karşın bilgisi yok dedim. Çektiği gücü dengeleyende işlemci oluyor. Aynı konudan bahsetmişiz.

S23 256 aldım. Birkaç gün oluyor. Ekran süresini günlük değil de şarj olduktan sonra hesapladigimda 5 saat oluyor. Yani Full şarj edip şarj %15'lere geldiğinde yaklaşık 5 saat ekran suresi almış oluyorum. Normal midir? İlerleyen zamanlarda düzeltmeler olur mu?
Bende de s23 256 var. İlk 1 1.5 hafta falan bende aynı süreyi alıyordum. Telefonu kullandıkça düzeliyor merak etmeyin ekran süreniz sürekli 5 saat olmayacak. Artış olacaktır. 8 9 saat beklememek lazım tabii ki normal kullanımda 6 6.5 saat ekran süresi veriyor.

Geri
Yukarı