S23 5 saat ekran süresi normal mi?

S23 FE modelinden bile zayıf pili mevcut (3700mAh)
Normal olduğunu düşünüyorum.

Kullandıkça optimist edildiği söyleniyordu.

Samsung güncel cihazlarında batarya optimizasyonu mevcut.
Ortalama 1 hafta süresince kullanımınıza bağlı olarak batarya performansı iyileşmektedir.
S21 ile %96 kullanımla 6 saat ekran süresi almışım.
Sizin de değerleriniz buna yaklaşacaktır zamanla.

24 saate mi 6 saat aldınız? Yoksa şarj fulleyip bitene kadar mı? 00'dan sonra ekran suresini sifirliyor çünkü.

Bende de 5, 6.5 saat arası bir şeyler.

Ne zamandır kullaniyorsunuz?

128 GB olanı mı yoksa 256 GB mı? 128 GB varyantında ufs 3.1 var, 256 GB varyantında ise ufs 4.0 bulunuyor, ufs 3.1 %46 civarı daha fazla yakan bir depolama birimi.

Anormal derecede az. 8 saatlerden aşağı düşmemeniz lazım S23 Ultra modeliyle.

256 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alakası yok işlemci önemli olsa Celeron çöpü benim şu anki laptopumda bulunan i5 1135G7'den daha iyi batarya süresine sahip olmaz.

Anlaşılan bir bilginiz yok size en iyi deneyimimi anlatayım. Xiaomi 12 ve 12X vardı elimde ikisini de kullanma fırsatım oldu 1 ay boyunca. Xiaomi 12, 12X e göre çok daha güçlü bir cihaz fakat işlemci hiç verimli değil. Ne yaparsam yapayım 3 saat zor ekran süresi alıyorken 12 de, 12X 12 saat bilemedin 13 saat ekran süresi veriyordu araştırırsanız telefonların sadece işllemcilerinin farklı olduğunu göreceksiniz. Telefonlarda bataryadan çok daha önemli olan konu verimlilik olmasaydı iPhone 14 Pro Max Samsung S23ultranın bataryasına ciddi derecede fark atamazdı onları da denedim 1ay.

Anlaşılan bir bilginiz yok size en iyi deneyimimi anlatayım. Xiaomi 12 ve 12X vardı elimde ikisini de kullanma fırsatım oldu 1 ay boyunca. Xiaomi 12, 12X e göre çok daha güçlü bir cihaz fakat işlemci hiç verimli değil. Ne yaparsam yapayım 3 saat zor ekran süresi alıyorken 12 de, 12X 12 saat bilemedin 13 saat ekran süresi veriyordu araştırırsanız telefonların sadece işllemcilerinin farklı olduğunu göreceksiniz. Telefonlarda bataryadan çok daha önemli olan konu verimlilik olmasaydı iPhone 14 Pro Max Samsung S23ultranın bataryasına ciddi derecede fark atamazdı onları da denedim 1ay.

Hocam arkadaşların bilgisine arada niye salladınız orayı anlayamadım.
İşlemcinin çektiği güce bağlı olarak ekran süresinde azalış veya artış olur.
Bataryanın mAh değerine bağlı olarak da verimlilik oranı değişir. Ayrıca işlemcinin çektiği gücü bataryanın ne kadar karşıladığı da önemlidir. Bu sebeple bataryanın lityum iyon olması önemlidir.

Geri
Yukarı