S23 alınır mı?

Evet upload ile görüntü düşmüş, ayrıca dediğiniz gibi normalde doğa vb çekimlerde gayet başarılı yakın çekimde görüntü bozması benim açımdan çok sorun teşkil etmiyor düşük ışıkta da çok rahatsız etmedi beni, yine de gayet memnunum ileri zamanlarda üzmez umarım 🙂

Üzmez ya ben rahat 5 sene idare edeceğini düşünerek aldım. Temmuz 2023'te almıştım, hâlâ ilk günkü gibi. Arada soruyorum işte blur düzeldi mi diye. Size de hayırlı olsun. Konu sahibine de hayırlı olsun.

Üzmez ya ben rahat 5 sene idare edeceğini düşünerek aldım. Temmuz 2023'te almıştım, hâlâ ilk günkü gibi. Arada soruyorum işte blur düzeldi mi diye. Size de hayırlı olsun. Konu sahibine de hayırlı olsun.

Dostum ben buna sadece 2 tane kılıf aldım güzel. Ekrana koruyucu cam almadım alasım da yok. Eski S8 camsız ve kılıfsız kullandım 6 yıl kırılmadı çizilmedi tabii kılcal zor görünen çizikler olmuştur. Sen ne dersin, cam şart mı?

Normal hocam. Aşağı yukarı 6-8 saat gidiyor. Bu sebepten Plus modelini almaya yeltendikten sonra seriye 3-5k zam gelmişti alamamıştım. Ama beni üzen batarya performansı değil arka kameranın özellikle yakından bir şey çektiğimde odak dışındaki yerleri blurlu çekiyor olması oldu. Güya yazılım güncellemesiyle çözülecekti de ortada bir şey yok. Özellikle A4 kağıdını çekerken falan kamera 3.5 astigmat gibi. İnternette "banana blur" diye geçiyor. Yedekleyip servise vermeye de üşeniyorum. En az 2 hafta telefonsuz kalamam. Sizde var mı böyle bir sorun? ya da servise vermek dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Evet hocam az önce test ettim bende de aynı sorun var kronik galiba

Ana kamera geniş açı olduğu için yakından çekilen fotoğraflarda bu bulanıklığın olması normal, eskiden kullandığım OnePlus 8 telefonda da aynı durum mevcut. Banana blur diye tabir edilen sorun resimlerin ortasında bulunan yuvarlak şekildeki bulanıklığa verilen ad:
1707856664580.png

Good Lock uygulamasında bulunan Camera Assistant uygulamasını yüklerseniz bu uygulama kamera uygulamasına 2x yakınlaştırma seçeneği ekliyor. Telefonu kağıda paralel bir şekilde tutup 2x yakınlaştırma ile net bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.

Dostum ben buna sadece 2 tane kılıf aldım güzel. Ekrana koruyucu cam almadım alasım da yok. Eski S8 camsız ve kılıfsız kullandım 6 yıl kırılmadı çizilmedi tabii kılcal zor görünen çizikler olmuştur. Sen ne dersin, cam şart mı?
Yani hocam bence gerekli. Kılıfı bile kamera kapaklı aldım tuğla gibi. Sakınılan göze çöp batabiliyor. Kılcal çizikler olması da beni rahatsız eder şahsen. Sağlam düşmelere karşı ben koruduğuna inanmıyorum camın falan da telefonu koyduğunuz cebe bozuk para, anahtar falan koyduğunuzda bir şey olur mu diye düşünmezsiniz en azından. Bazı telefoncularda makinesi oluyor. Telefonun ölçüsüne göre kesip yapıştırıyor. En fazla 300 liradır. Bence değer.

Ana kamera geniş açı olduğu için yakından çekilen fotoğraflarda bu bulanıklığın olması normal, eskiden kullandığım OnePlus 8 telefonda da aynı durum mevcut. Banana blur diye tabir edilen sorun resimlerin ortasında bulunan yuvarlak şekildeki bulanıklığa verilen ad:
Eki Görüntüle 2115714

Good Lock uygulamasında bulunan Camera Assistant uygulamasını yüklerseniz bu uygulama kamera uygulamasına 2x yakınlaştırma seçeneği ekliyor. Telefonu kağıda paralel bir şekilde tutup 2x yakınlaştırma ile net bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim. Bu ayarla da çektiğimde çok bir fark yakalayamadığımı ilk zamanlar keşfetmiştim çoktan. Bir de 50mp olarak o 2x ayarıyla çekilmiyor. Tam bir çözüm sunmuyor maalesef.

Son düzenleme:
Yani hocam bence gerekli. Kılıfı bile kamera kapaklı aldım tuğla gibi. Sakınılan göze çöp batabiliyor. Kılcal çizikler olması da beni rahatsız eder şahsen. Sağlam düşmelere karşı ben koruduğuna inanmıyorum camın falan da telefonu koyduğunuz cebe bozuk para, anahtar falan koyduğunuzda bir şey olur mu diye düşünmezsiniz en azından. Bazı telefoncularda makinesi oluyor. Telefonun ölçüsüne göre kesip yapıştırıyor. En fazla 300 liradır. Bence değer.

Hocam teşekkür ederim. Bu ayarla da çektiğimde çok bir fark yakalayamadığımı ilk zamanlar keşfetmiştim çoktan. Bir de 50mp olarak o 2x ayarıyla çekilmiyor. Tam bir çözüm sunmuyor maalesef.
Ben GCam kullandığım için stok kamera ile 50mp fotoğraf henüz çekmedim, 2x modunun olmadığını bilmiyordum. Bilgi için teşekkür ederim.

Maalesef telefonlarda son zamanlarda her alanda ilerleme kat edilemiyor, iPhone 7 yakın çekimlerde neredeyse kusursuz fakat S23 bu konuda iyi değil. Öte yandan gün ışığında S23 daha iyi detay yakalıyor. Bir özellik eklendiğinde başka bir yerden feragat ediliyor :)

Son düzenleme:

Hocam teşekkür ederim. Bu ayarla da çektiğimde çok bir fark yakalayamadığımı ilk zamanlar keşfetmiştim çoktan. Bir de 50MP olarak o 2X ayarıyla çekilmiyor. Tam bir çözüm sunmuyor maalesef.

Telefonumu koyduğum cebe bozuk para, anahtar, sivri bir şey koymam hiç yıllardır. Fakat bu camlar cidden kırılmaları engellemiyor sanırım. Camı olmasına rağmen ekranı giden çok insan gördüm. Basit bir fizik kuralıdır bu da muhtemelen.

Telefonumu koyduğum cebe bozuk para, anahtar, sivri bir şey koymam hiç yıllardır. Fakat bu camlar cidden kırılmaları engellemiyor sanırım. Camı olmasına rağmen ekranı giden çok insan gördüm. Basit bir fizik kuralıdır bu da muhtemelen.
Yani, genelde köşeler falan denk geldiği için köşelerden çatlıyor. Sadece 1 kere kılıfsız, korumasız düşürdüm yarım metreden fayansa şap diye yapıştı bir şey olmadı camına. Yine de takmak taraftarıyım. Telefon 30k’yı geçmiş. Ekranı nerden baksak 10k vardır. Ben ipimi kazığa sağlam bağlayayım da varsın kırılacaksa yine kırılsın. Eski telefonumu ben de 3 sene kullanmıştım aynı dediğin şekilde. Çiziği bile yoktu. Arkadaşa verdim cebinde bi 2 dakika dursun diye. Koşarken uçurmuş telefonu. Kazanın nerden geleceği belli olmuyor. Ucuz oyuncaklar değiller artık.

Yani, genelde köşeler falan denk geldiği için köşelerden çatlıyor. Sadece 1 kere kılıfsız, korumasız düşürdüm yarım metreden fayansa şap diye yapıştı bir şey olmadı camına. Yine de takmak taraftarıyım. Telefon 30K'yı geçmiş. Ekranı nereden baksak 10k vardır. Ben ipimi kazığa sağlam bağlayayım da varsın kırılacaksa yine kırılsın. Eski telefonumu ben de 3 sene kullanmıştım aynı dediğin şekilde. Çiziği bile yoktu. Arkadaşa verdim cebinde bir 2 dakika dursun diye. Koşarken uçurmuş telefonu. Kazanın nereden geleceği belli olmuyor. Ucuz oyuncaklar değiller artık.

Bugün Samsung bayisine gidip taktırdım. 300 TL ücret. Diceksin niye samsunga gittin, telefoncular daha ucuza takardı belki vs ama ne bileyim. Bayağı ince bir koruyucu takmışlar nano galiba.

Bugün Samsung bayisine gidip taktırdım. 300 TL ücret. Diceksin niye samsunga gittin, telefoncular daha ucuza takardı belki vs ama ne bileyim. Bayağı ince bir koruyucu takmışlar nano galiba.
İş görür hocam ya. Benimki de aynı öyle. Hissiyatı bozmuyor iyi oluyor. Hayırlı olsun tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı