S23+ mı iPhone 13 mü?

Telefonda çok oyun oynayan biri değilim. Ara sıra araba oyunları oynuyorum. Fotoğraf çekmeyi seviyorum ve alacağım telefonu 3-4 yıl gibi bir süre kullanmak istiyorum.

Benim aklımda üç telefon var ve benim açımdan aklıma yatan özellikleri şunlar;
●iPhone 13.
-Kamerası çok hoşuma gidiyor renkleri gerçekçi gösteriyor.
●Samsung S23+
-Genel özellikleri iPhone 13'ten daha iyi ama içimde iPhone alma isteği var.
●Xiaomi 13t Pro.
-Özellikleri çok iyi bir cihaz.

Dediğim gibi çok fazla oyun oynayan biri değilim ama ara sıra oyun oynuyorum. Kamera da benim için önemli.

Xiaomi'yu pek önermem fakat Samsung veya Apple alabilirsin fakat içinde Apple isteği varsa Apple al, daha uzun yıl kullanabilirsin veya 3-4 sene sonra daha pahalıya (Xiaomi veya Samsung'a göre) satabilirsin. (linclemeyin Samsung daha kotu demedim)

S23 Plus.

Reklamlarını bile kendin kapattığın ve başarılı olmayan Xiaomi'yi ne yapacaksın.
One UI >tüm Android tabanlı arayüzler açık ara.
13t Pro her ne kadar beğensem de ben Xiaomi almam ön kamera FHD 30FPS 😨

Daha boş konuşan biri görmemiştim şu forumda, tebrikler. Bu bilgileri nereden ediniyorsun kanka? Veriler ortadayken göz göre göre yalan söylemeye utanmıyor musun yoksa yanlış bilgilendirildiğinin farkında mı değilsin :D
Yalan mı 🤣aç bak geekbench skorlarına

Çıkmamış s24ü bile tokatlıyacak iphone 13 ahaha

Güncel samsung cihazlarını 2 yıl önceki apple cihazlarla kıyaslamak en doğru yöntem,kalkıp ta s24ü iphone 15 ile kıyaslayıp bak daha ucuz çok iyi be oww yeahhh diyen liseli parası apple almaya yetmeyen bir android fanboysan durum farklı tabiki, al s24 bütün gün pubg oyna.

Apple daha uzun ömürlü,daha stabil,donup kasıp uygulamada saçma sapan hatalar vermiyor,kamera kalibrasyonu ve renk dengesi daha iyi,son çıkan apple telefonu gidip samsungla kıyaslayamazsın,2 yıl önce çıkmış 2 jenerasyon eski apple cihazla samsungu kıyaslayabilirsin ki o zaman bile apple daha uzun süre donmadan kasmadan çalışacaktır,bu noktadada samsungun sunduğu ekstra ıvır zıvırlar mı yoksa cihazın kasmadan düzgün bir şekilde çalışmasımı daha önemli senin için bu devreye giriyor ve apple a ne kadar daha fazla para vereceğin.Yani geçen yıl çıkmış bir apple cihaz her zaman en güncel samsungdan kesinlikle daha iyidir.

Kısacası iphone 13 》s23
Iphone 15 》s25

Yalan mı 🤣aç bak geekbench skorlarına

Çıkmamış s24ü bile tokatlıyacak iphone 13 ahaha

Güncel samsung cihazlarını 2 yıl önceki apple cihazlarla kıyaslamak en doğru yöntem,kalkıp ta s24ü iphone 15 ile kıyaslayıp bak daha ucuz çok iyi be oww yeahhh diyen liseli parası apple almaya yetmeyen bir android fanboysan durum farklı tabiki, al s24 bütün gün pubg oyna.

Apple daha uzun ömürlü,daha stabil,donup kasıp uygulamada saçma sapan hatalar vermiyor,kamera kalibrasyonu ve renk dengesi daha iyi,son çıkan apple telefonu gidip samsungla kıyaslayamazsın,2 yıl önce çıkmış 2 jenerasyon eski apple cihazla samsungu kıyaslayabilirsin ki o zaman bile apple daha uzun süre donmadan kasmadan çalışacaktır,bu noktadada samsungun sunduğu ekstra ıvır zıvırlar mı yoksa cihazın kasmadan düzgün bir şekilde çalışmasımı daha önemli senin için bu devreye giriyor ve apple a ne kadar daha fazla para vereceğin.Yani geçen yıl çıkmış bir apple cihaz her zaman en güncel samsungdan kesinlikle daha iyidir.

Kısacası iphone 13 》s23
Iphone 15 》s25
Çok garip bir şekilde yaklaşıp baya bir boş yapmışsınız.

Çok garip bir şekilde yaklaşıp baya bir boş yapmışsınız.
Ben boş yapanları söyleyeyim

1-samsungun apple ile benzer stabilitede olduğunu ve fark kalmadığını söyleyenler

2-telefon kıyaslarken yurtdışı satış fiyatlarını baz alıp"bakın s23 yurt dışında iphone 14ten bile daha pahalı,iphone 13 daha kötü"diyen, ancak yurt dışında bahsettikleri ülkede kimsenin iphone 13/14 yerine s23 almadığını unutan,ve samsungun çıktıktan sonra çok ciddi indirim yaptığını ve alanlarında zaten bu zamanlarda iphone 14ten daha ucuza iphone 13 ile benzer fiyata aldıklarını unutan boş boş geveleyenler.

Sunulan performans ve ömür açısından 2/2.5 sene önce çıkmış apple cihazı en güncel samsung cihazla fiyat ve özelliklerine bakarak kıyaslayıp seçmek en doğru yöntem,güncel apple cihazların kıyaslanabilecek muadilleri zaten yok.

S23 kullanan birisi olarak iPhone 13

120Hz ekranı zaten sadece arayüzde ve webde sayfa kaydırırken kullanabiliyorsun, uygulamalarda ve video izlerken çalışmıyor. iPhone13'te olmaması tabii ki kötü bir durum ama S23 saçma sapan hatalar veren bir telefon, YouTube'da bir yazı kopyalamaya çalışırken veya herhangi bir appte bir şey düzenlerken uygulamanın düzgün çalışmaması sizin için ne kadar önemli mesela uygulamayı tekrar kapatıp açtığınızda hata vermiyorsa bunu önemsemezmisiniz?Aslında iosla android arasındaki temel farkta bu,android bozuk birşeyin zorla çalıştırılması gibi birşey.

Ve telefonun ikinci el değeri mi daha önemli/sosyal medya entegrasyonu mu? Yoksa 120Hz olmasımı, bir de aradaki fiyat farkını vermek sizi zorluyor mu? Sorulması gereken sorular bunlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı