S23 mü yoksa iPhone 12 mi?

Bütçe
26000
Canım benim millete hava atmakla ne alakası var. Apple Premium bir marka, lüks değil. Parasının hakkını veriyor yani. Aynı zamanda ülkemiz 3.dünya ülkesi seviyesinde olduğu için bu tarz şeyler lükslük simgesi olarak da geçiyor. İsteyen istediğini alır ben durumu izah ediyorum

Eline S21, S22, S23 gibi modelleri alıp kullandın mı? Özellikle S22 ve S23, iPhone 13 ve 14'ten daha prestijli deneyim sunuyorken şunları okumak göz yaşartıcı. Birbirimizi kandırmanın gereği yok, para ödediğin firmanın fanlığını yapmak yerine bilgi birikimi edinebilirsin.

Eline S21, S22, S23 gibi modelleri alıp kullandın mı? Özellikle S22 ve S23, iPhone 13 ve 14'ten daha prestijli deneyim sunuyorken şunları okumak göz yaşartıcı. Birbirimizi kandırmanın gereği yok, para ödediğin firmanın fanlığını yapmak yerine bilgi birikimi edinebilirsin.

Algıdan bahsediyorum fakat anlatamıyorum sanırım. Volvo'nun araçları ile Audi'nin aynı segment araçlarını ncap testine sokalım benzer sonuçlar alıyor, geçildiği durumlar da var. Fakat toplumda "Volvo çok sağlam yaaaa" algısı oluşmuş. Bunu bir günde yıkamazsın. Aynı şey Apple için de geçerli. İsteyen istediğini alsın fakat hele ki TR'de algı bu yönde. Mesele işlev değil yani her zaman. İyi sosyaller hepinize.

Algıdan bahsediyorum fakat anlatamıyorum sanırım. Volvo'nun araçları ile Audi'nin aynı segment araçlarını ncap testine sokalım benzer sonuçlar alıyor, geçildiği durumlar da var. Fakat toplumda "Volvo çok sağlam yaaaa" algısı oluşmuş. Bunu bir günde yıkamazsın. Aynı şey Apple için de geçerli. İsteyen istediğini alsın fakat hele ki TR'de algı bu yönde. Mesele işlev değil yani her zaman. İyi Sosyaller hepinize.

Saçmalama. Sürü psikolojisinden başka bir şey değil bu.

Saçmalama. Sürü psikolojisinden başka bir şey değil bu.

Öyle zaten. Fakat bugün ne kadar bireyiz? Aldığımız kararlar tamamıyla bize mi ait yoksa bize dayatılan hayatı mı yaşıyoruz. Gerek global gerek yerel. Maalesef ki ne kadar benliğimizi korumaya çalışsak da, kendi kararlarımızı kendimiz veriyoruz desek de bize dayatılan şeyleri yaşıyoruz. Sadece seçtiğimiz yollar farklılaşıyor onlar da zaten bize sunulan yollar, bizim çizdiğimiz değil. Güzellik algısından yola çıkalım 2023 yılında ne hikmetse herkes aynı tip oldu. Kızı da erkeği de. Çünkü bunun güzel olduğu düşünülüyor. İleriki dönemde algıyı değiştirip farklı şeyler çıkacaktır. Gibi gibi gibi devam ediyor liste. O yüzden meselenin işlevden çok algıda kabul görme olduğunu düşünüyorum. Bu da bizim değiştirebileceğimiz bir olgu değil.

Öyle zaten. Fakat bugün ne kadar bireyiz? Aldığımız kararlar tamamıyla bize mi ait yoksa bize dayatılan hayatı mı yaşıyoruz. Gerek global gerek yerel. Maalesef ki ne kadar benliğimizi korumaya çalışsak da, kendi kararlarımızı kendimiz veriyoruz desek de bize dayatılan şeyleri yaşıyoruz. Sadece seçtiğimiz yollar farklılaşıyor onlar da zaten bize sunulan yollar, bizim çizdiğimiz değil. Güzellik algısından yola çıkalım 2023 yılında ne hikmetse herkes aynı tip oldu. Kızı da erkeği de. Çünkü bunun güzel olduğu düşünülüyor. İleriki dönemde algıyı değiştirip farklı şeyler çıkacaktır. Gibi gibi gibi devam ediyor liste. O yüzden meselenin işlevden çok algıda kabul görme olduğunu düşünüyorum. Bu da bizim değiştirebileceğimiz bir olgu değil.

Dostum şu yazdıklarını IPhone'la nasıl bağdaştırıyorsun? Niye iPhone alayım? Niye S23 yerine iPhone 13 alayım? Zengin görünmek için mi? Havalı görünmek için mi? Benim havalı ya da senin tabirinle güzel görünmek için 600 dolarlık telefona ihtiyacım yok, iyi olanı tercih ederim, en iyi kamera deneyimini sunan cihazı tercih ederim, en iyi prestiji sunan cihazı tercih ederim. Tabii eline yüzüne, davranışlarına değil de parana bakan materyalist teknoloji köylüleri de çok, bunlar istisna, bu tarz kişiliklere hayatında çok yer verme zaten.

İphone s23 fiyatında ve benzer performansta bir cihaz yaparsa kıyaslarız. Yoksa bu kadar fiyat farkı olupta aynı özelliklerde bile olmayan cihazları kıyaslamak akıl işi değil.

Dostlar tekrardan selam,

Az önce bir konu açmıştım. iPhone 12 almak mantıklı mı diye. S23 önerdiler. Biraz baktım ve kararsız kaldım. Ama hala önceliğim IOS'ta. Sizce hangisi?
Apple marka fanlığı yapıyorsunuz diyen herkesin o sırada Samsung fanlığı yaptığını okuduğumuz güzel bir konu. Benim cevabım IOS olacak hocam.

Çünkü Apple. Kullandığın telefon iPhone. Günümüzde bu tarz şeyler statü simgesi ve ister eksileyin ister eksilemeyin durum bu. 27k ve üstü alacağım tek telefon Apple markadır.
Evet bence de bir kesimi simgeliyor. Özellikle Pro Max serisi telefon kullanıp şekilli şukullu kılıfla beraber bi masada ters çevirilmiş şekilde gördüğüm zaman hızla uzaklaşıyorum oradan.

Geri
Yukarı