S23 Ultra kayıtsız kullanma

Nightmares

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

S23 Ultra yurt dışı almayı düşünüyorum, cihazın hem 2 fiziksel SIM hem de eSIM desteği olduğunu fark ettim. Bu cihazı kayıt ettirmeden kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor?
Server kayıt yaptırmayı da düşündüm fakat anladığım kadarıyla Samsung'un Knox sistemi server kayıt yapınca kapanıyor tarzı bir şey oluyor, bazı özellikler kullanılamıyor güncelleme almıyor vs gibi şeyler duydum doğruluk payı var mı bilemiyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Kayıt ettirmeden kullanamazsın. İki SIM için toplam 8 ayın var. E-SIM için de 4 ay veriyorlarsa 12 ay olur. Sonrasında hat takamazsın ama cihazı kullanabilirsin. Bir nevi tablete dönüşür o dakikadan sonra. Yurt dışı alacağıma S23 alır keyfime bakarım.

12 ay oluyorsa kayıtsız kullanılabilir, her yılbaşında kayıt süreleri sıfırlanıyor diye biliyorum. Ama benim asıl sorum zaten 12 ay kayıtsız kullanılıp kullanılmadığı.

Şahsen ben yurt dışı almanızı hiç önermem çünkü her türlü güvenlik açığı oluyor ve bu durum çok can sıkabilir.

Alacağım model Avrupa model, Almanya'daki tanıdığım getirecek. Ne tür sorunlar oluşabilir acaba?

Son düzenleme:
Tecrübeli birisine sorman gerekiyor kayıtsız kullanma olayını. Sahibinden sitesinde kayıtsız S23 vs satan yurt dışında çok seyahat eden elemanlar var onların ilanlarının altına sohbet başlatıp kayıtsız kullanma olayını sorabilirsin ürünü alacakmış gibi yaparak.

Herkese merhaba,

S23 Ultra yurt dışı almayı düşünüyorum, cihazın hem 2 fiziksel SIM hem de eSIM desteği olduğunu fark ettim. Bu cihazı kayıt ettirmeden kullanabileceğimiz anlamına mı geliyor?
Server kayıt yaptırmayı da düşündüm fakat anladığım kadarıyla Samsung'un Knox sistemi server kayıt yapınca kapanıyor tarzı bir şey oluyor, bazı özellikler kullanılamıyor güncelleme almıyor vs gibi şeyler duydum doğruluk payı var mı bilemiyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.
Merhaba. Toplam 3 IMEI’si olduğuna eminseniz 12 ay kullanabilirsiniz ama 3 IMEI’si olduğunu sanmıyorum, büyük ihtimalle sadece 2 IMEI’si vardır.

12 ay oluyorsa kayıtsız kullanılabilir, her yılbaşında kayıt süreleri sıfırlanıyor diye biliyorum. Ama benim asıl sorum zaten 12 ay kayıtsız kullanılıp kullanılmadığı.

Alacağım model Avrupa model, Almanya'daki tanıdığım getirecek. Ne tür sorunlar oluşabilir acaba?

Benim bildigim de sifirlanma olmuyor. Yani kayitsin SIM basina 4 ay kullanma hakki tek seferlik.

Her yıl Ocak ayında yenileniyor. 4+4 ay kullanabilirsiniz. Kalan 4 ay başka bir telefon kullanmak zorunda kalırsınız ama Nisan ayında alırsanız kesintisiz 16 ay kullanabilirsiniz çünkü 8 ay bitimi yıl sonuna denk geliyor.

Geri
Yukarı