S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max

Android işletim sistemini seviyorsan Samsung, iOS seviyorsan iPhone alın hocam. İkisi de kendi işletim sistemlerinin en üst segment telefonları üzmezler yani. Ben şahsen daha şık ve iOS sevdiğim için iPhone seçerdim.

S23 Ultra. Heleki 14 Pro Max ile arasında kaldıysanız.

QHD+ ekran, 5000 mAh batarya, 45 watt hızlı şarj. Bu özellikler sadece S23 Ultra almaya yeter. Ayrıca 14 Pro Max 48 MP, S23 Ultra 200 MP. 8K kayıt. 16 bionic 6 çekirdek, 8 gen 2 8 çekirdek. S23 Ultra Wi-Fi 6E kullanıyor. En ucuz S23 256 GB, en ucuz iPhone 14 Pro Max'ın en ucuzu 128 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
14 Pro Max'in üstün olduğu 2 şey var. Eğer telefonun ömrü dolana kadar kullanacağım derseniz muhtemelen daha uzun süre stabil şekilde kullanırsınız, ki bu ne kadar uzun süre kullanacağınıza bağlı 3-5 yıl arası S23 Ultra için de ideal süreler olur. Yok ben ömürlük kullanmam, en fazla 2-3 yılda bir amiral standartlarını koruyarak yenilemek isterim derseniz de Apple'ın ikinci el avantajı var. Yani bugün verdiğiniz fiyat farkının geri dönüşü bir şekilde olabilir dikkatli kullanırsanız.

Bunun dışındaki farklar kişiden kişiye değişir, temeldeki soru iOS vs Android olmalı. Bu hem telefon kullanım deneyiminizi hem de saat, kulaklık belki notebook-tablet tercihlerinizi bile etkiler. Geri kalan tasarım, kamera özellikleri, batarya vs. yine ya öznel ya da tercih kriteri olarak birbirinden üstün sayılamayacak kadar yakınlar. Samsung'un farklı kamera fonksiyonları var, Apple'ın sosyal medyada artısı, Samsung'un S-Pen'i gibi ince detaylara kalıyor.

En önemlisi ilk paragrafta yazdıklarımın sizin kullanım senaryonuzda önemi var mı ve işletim sistemi tercihi tabii ki. Ben de yakın zamanda S23 Ultra almayı düşünüyorum çünkü Android vs iOS tercihi benim için çok net olduğu için bu taraftayım. Yoksa 14 Pro Max de çok iyi bir cihaz ve ekosistem iyi çalıştığı için kesinlikle tercih ederdim tablet, notebook ve giyilebilir cihazları ile birlikte. Bunun dışında 2-3 yılda telefonu yenilemek uygun geldiği için Apple'ın uzun ömürlülüğü benim için artı değil, Samsung'un trade-in kampanyaları da fena olmuyor bulunduğum yerde. Başta da daha az para verdiğim için fiyat/performans olarak da dengeliyor ilk paragrafta yazdıklarımı. Siz de kendinize göre bu açılardan yorumlayın.

14 Pro Max'in üstün olduğu 2 şey var. Eğer telefonun ömrü dolana kadar kullanacağım derseniz muhtemelen daha uzun süre stabil şekilde kullanırsınız, ki bu ne kadar uzun süre kullanacağınıza bağlı 3-5 yıl arası S23 Ultra için de ideal süreler olur. Yok ben ömürlük kullanmam, en fazla 2-3 yılda bir amiral standartlarını koruyarak yenilemek isterim derseniz de Apple'ın ikinci el avantajı var. Yani bugün verdiğiniz fiyat farkının geri dönüşü bir şekilde olabilir dikkatli kullanırsanız.

Bunun dışındaki farklar kişiden kişiye değişir, temeldeki soru iOS vs Android olmalı. Bu hem telefon kullanım deneyiminizi hem de saat, kulaklık belki notebook-tablet tercihlerinizi bile etkiler. Geri kalan tasarım, kamera özellikleri, batarya vs. yine ya öznel ya da tercih kriteri olarak birbirinden üstün sayılamayacak kadar yakınlar. Samsung'un farklı kamera fonksiyonları var, Apple'ın sosyal medyada artısı, Samsung'un s-pen'i gibi ince detaylara kalıyor.

En önemlisi ilk paragrafta yazdıklarımın sizin kullanım senaryonuzda önemi var mı ve işletim sistemi tercihi tabii ki. Ben de yakın zamanda S23 Ultra almayı düşünüyorum çünkü Android vs iOS tercihi benim için çok net olduğu için bu taraftayım. Yoksa 14 Pro Max de çok iyi bir cihaz ve ekosistem iyi çalıştığı için kesinlikle tercih ederdim tablet, notebook ve giyilebilir cihazları ile birlikte. Bunun dışında 2-3 yılda telefonu yenilemek uygun geldiği için Apple'ın uzun ömürlülüğü benim için artı değil, Samsung'un trade-in kampanyaları da fena olmuyor bulunduğum yerde. Başta da daha az para verdiğim için fiyat/performans olarak da dengeliyor ilk paragrafta yazdıklarımı. Siz de kendinize göre bu açılardan yorumlayın.

Ben de tam Samsung'un değişim kampanyasından bahsedecektim hocam. Eğer 2 yıl kullanıp telefonu kullanıp değiştirmek istiyorsanız değişim kampanyasıyla 23 ultrayı verip çok uygun bir fiyata 25 Ultra alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Samsung şu an iki yıl temiz kullanılmış 21FE yi 15k ya alıyor. Yani sıfır fiyatına. Samsung satıp Samsung'dan devam etmek isterseniz IPhone'un ikinci el avantajını da burada ekarte etmiş oluyorsunuz.

Geri
Yukarı