S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max

S23U vs 14 PM

• S23U

Oy: 79 60,8%
  • 14 Pro Max

Oy: 51 39,2%

• Oy verenlerin toplamı
    130
Kamerada daha çok berabere bir durum söz konusu. İşlemci olarak da daha iyi değil. A16 net bir şekilde SD8G2’den daha iyi. Geekbench puanlarında tek çekirdekte 2000’i nadiren geçebilirken A16 2500 civarı puan alıyor. Keza çoklu çekirdekte SD8G2 5000 küsür alıyor A16 ise 6500 civarı puan alıyor. Nasıl daha iyi oluyor? Pil performansında da yine iPhone 14 Pro Max daha iyi. YouTube’da birçok test mevcut. Ekran konusunda ise aynı fikirdeyim.
Batarya testlerini dediğiniz gibi izlediğim karşılaştırma videolarından ve internetten araştırarak söyledim. İşlemcide biri Geekbench, birisi AnTuTu testlerinde önde olsa da batarya performansı da önemli olduğu için 8 Gen 2 daha iyi dedim.

Valla ben hep samsung kullandım hayatım boyunca ve pişman olmadım gayet iyi eski telefonum biraz giriş seviyesiydi o eskiyince s 22 ultra aldım tek sıkıntısı insanların bakışı mesela telefonun ne diyince android ya da samsung diyince küçümsüyorlar adamın elinde 11 var android çöp falan diyor sinir oluyorum.

Arkadaşlar ben şu an 14 Pro Max kullanıyorum. Yurt dışı telefonum bunu satıp yurt dışından yine S23 Ultra almak mantıklı mı elimdeki şeyleri satıp S23 ultraya geçerken bir miktar para kalıyor. Geçmek mantıklı mı? Bu zamana kadar ki ilk iPhone telefonum bu arada.

5000 mAh bataryası olan ve 1 günü çıkarmayan herhangi bir Android model göster. 100 MP kamerası olup çöpten daha kötü çeken Android model de göster. Bu ikisini bekliyorum senden. Bana gidip 5-10k fiyata alınan giriş seviyesi Android telefonları gösterme ama. Ben de sana o zaman 29k ya satılan iPhone 13 modelinde hızlı şarj, telefoto, zoom gibi bir çok eksiklik var diyeyim. Her model fiyatına göre eleştirilir övülür. Hâlâ Android'i 6-7 yıl önceki Android sanıp ahkâm kesiyorsunuz burda. @Erenk1905 iPhone 6 Plus elime alıp kullanmasam inanırım sana o derece mükemmel fanboyluğunu yapıyorsun Apple ın. iPhone 6 Plus gayet de kasıyor donuyor eskisi gibi stabil değil. Her yerde iPhone 5s bile hâlâ canavar gibi çalışıyor diyen fanboylar görüyorum. Sadece kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz. Galaxy S6-S7 zamanından beri Samsung arayüzü ve Android çağ atladı. Eline Samsung amiral gemisi alıp kullanmayan adamlar burda laf atıp tutuyor. S23 vs iPhone 11 konusu açılsa ona bile iPhone 11 önerseniz inanın hiç şaşırmam.

29K fiyata 60Hz ekranı da şöyle kenara iliştireyim.
Hocam o ne ki 40 k fiyata 60 hz ekranı olan ip14 plusu örnek göstereyim 😃

Neden 12 Pro? 1-tasarım 2-sosyal medya kalitesi 3-iOS'un sadeliği 4-servis 5-güncelleme herhalde yeterlidir. S23'e kötü cihaz diyen yok. Samsung'u sevmiyor ve güvenmiyorum. S23'ü bütün güncellemeleri yaparak 6-7 yıl kullanamazsın. 6S Plus vs S7 Edge videosu bunun kanıtıdır.
Tamam reis o kadar parayı bayıl 60 hz ekranında instagramda takılırsın artık 😄

Son düzenleme:
Hocam o ne ki 40 k fiyata 60 Hz ekranı olan IP14 Plus'u örnek göstereyim 😃

Tamam reis o kadar parayı bayıl 60 Hz ekranında Instagram'da takılırsın artık 😄

12 Pro 5 ay kullandım. Batarya hariç memnundum. Ekran hızının 60Hz olması kağıt üzerinde bir dezavantaj olsa da buna çok takılmayanlarda var. Şu anda 14 Pro kullanıyorum. Her şeyinden memnunum.

Son düzenleme:
Selam,

Biraz sonra alacağım telefon modelini tercih edemiyorum. Hızlı bir şekilde öneride bulunabilir misiniz?

S23u 512 GB sodexo çeklerim ve buyback ile 35'e, iPhone 14 Pro Max 256 GB ise aynı koşullarda 42500'e geliyor.

Merhaba,

Her iki cihazı da kullanmış biri olarak iPhone 14 Pro Max modelini almanızı tavsiye ederim.
Samsung Galaxy S23 Ultra modelini kullanma şansım oldu ancak istediğim verimi alamadım cihazdan. Cihaz almadan önce beklentilerinizi hangi cihaz karşılayabiliyorsa o şekilde tercih edilmeli diye düşünüyorum. Şaun da iPhone 14 Pro modelini kullanıyorum.

İyi sosyal dilerim.

Bu kadara fanatikliğe ne gerek var anlamadım. Bütçenizi ve ihiyaçlarınızı belirleyip uygun bir telefon alın bitsin gitsin. Bu telefonları alacak bütçem olsaydı şahsen s23 ultra alırdım. Çünkü bana ve benim ihtiyaçlarıma daha çok hitap ediyor. İphoneların en hoşuma gitmeyen özelliği her ne kadar güvenliği yüksek olsa da kullanıcıyı kısıtlaması, ücretli içeriklerin çok pahalı olması, veya apk gibi üçüncü parti yazılımlara izin vermemesi benim için sıkıntı olduğu için seçmezdim. Ayrıca kabul edin Apple marka cihaz kullanmak toplumda bir statü haline gelmiş durumda. Çünkü Apple bu stratejiyi çok iyi uyguladı ve adeta bir kültür haline getirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı