S23 Ultra vs iPhone 15

Bütçe
50.000
Hocam yanılıyor olabilirim ama S23 Snapdragon 8 Gen2 kullanıyor. S24 serisi ülkemize Exynos 2400 ile geliyor.
Çekirdek güçleri kıyaslandığı zamanda da S23 daha iyi sonuçlara ulaşabiliyorken bence siz yurt dışı versiyon ile karıştırdınız.
S24 bu konuda çok fazla eleştirildi.

Exynos 2400 gayet iyi işlemci hocam 8 gen 3'ten iyi değil ama 8 gen 2'den iyi.

Değerli yorumlarınız için her birinize çok teşekkür ederim. Gecenin bu saatinde bile bu kadar hızlı cevap almak beni mutlu etti. S23 Ultra almaya karar verdim, aldığımda bu konudan bilgilendirme yapacağım.
Rica ederiz hocam. Hayırlı olsun.

S23 ultrada QHD 120Hz AMOLED ekran var, iPhone 15'te FHD 60 Hz OLED. Samsung tokatlıyor.

iPhone 15'te USB 2.0 var. Görüntü aktarımını desteklemiyor, rezil. USB 3.2 var S23 Ultra'da.

Daha sayamadığım pek çok yönden S23 Ultra üstün.

Tekrar rahatsız ediyorum ama S23 Ultra 12 GB versiyonu yaklaşık 5 bin TL daha pahalı bu farka değer mi? Ben 8/256 GB olanını alacağım.

6 ay sonra Samsung "biz bu modeli yeniledik artık Exynos değil Snapdragon ile geliyor" diyebilir.
Yapamaz çünkü bu Exynos varyantı önceki nesiller gibi değil. Çok sorunlu olan Exynos 990 modeliydi S20 serisinde kullanılandı. Exynos 2100 modeli, SD 888 kadar iyi değildi ama Exynos 990 kadar da sorunlu değildi. Ülkemize de SD varyantı gelmedi. Exynos 2200 modeline gelirsek ülkemize SD varyantı geldi. Her iki işlemci de Samsung üretiminden kaynaklı termal ve güç tüketim sorunları vardı. S23 serisinde direkt SD işlemci kullandı zaten. S23 FE modelinde de S22 serisinde kullanılan revizyonlu Exynos 2200 geldi. S24 serisindeki Exynos 2400 modeli ise bambaşka bir mevzu. Önceki nesil işlemcilere göre verimlilik, ısı ve performans anlamında daha iyi, yine rakip SD varyantı kadar iyi değil ama dramatize etmenin bir anlamı yok
Bu performans farkını gösterecek bir kaynağınız var mı?
CPU ve GPU testleri var araştırırsan bulursun. Geekbench ve GPU testlerine bak. Exynos 2400, SD 8 Gen 2 modelinden CPU ve GPU olarak daha iyi.

Exynos yerine keşke SD gelseydi buna şüphe yok ama S24 Exynos alan biri S20 ve S22 Exynos modellerinde yaşadığı sorunları burada yaşamayacak.

@P. Bateman 5K ekstra para vermene gerek yok.

Geri
Yukarı