S23 vs iPhone 13

Buradan sonrasını okumam gerekmedi. Bilmediğin konulara yazmamalısın. Kendin bilinçsizce alırsın veya almazsın, başkasına öneri yaparken bu bilinçsiz hareketleri takınamazsın.

Saçmalık bizim sınıfta S22 ultrası olan çocuk var oda memnun değil bazen kamerası geç açılıyor gece fotoğrafı aşırı titriyor dedi memnun değil yani ve elimede çok büyük geliyor diyor bir arkadaşdada 12 Pro Max var taş gibi 0 sorun elede tam oturuyor neyse ben sadece veriye bakarak yorum yapan biriyle tartışmayacağım zaten 6S ile j7'yi yan yana koyunca her şey ortada.

Saçmalık olan senin yazdığın mesajlar.
Bizim sınıfta S22 Ultra'sı olan çocuk var o da memnun değil bazen kamerası geç açılıyor gece fotoğrafı aşırı titriyor dedi memnun değil yani.
Tamam senin sınıftaki "çocuk" sorun yaşıyor diye bütün S22 Ultra'lar sorunlu oluyor.
Elime de çok büyük geliyor diyor.
6.8" ekrana sahip bir cihazı eline almadan körü körüne aldıysa bu, arkadaşının problemi.
12 Pro Max var taş gibi 0 sorun ele de tam oturuyor.
İyi, eline iyi oturuyor diye iPhone alırsın o zaman.
Sadece veriye bakarak yorum yapan biriyle tartışmayacağım zaten 6S ile j7'yi yan yana koyunca her şey ortada.
6S ile J7 ne alaka? Birisi amiral gemisi cihaz, birisi uygun fiyatlı giriş seviye cihaz. Kıyaslaman baştan aşağı saçmalık. 6S ile J7 kıyaslayan birisi ile tartışmaya girdiğim için özür dilerim.

Saçmalık olan senin yazdığın mesajlar.

Tamam senin sınıftaki "çocuk" sorun yaşıyor diye bütün S22 Ultra'lar sorunlu oluyor.

6.8" ekrana sahip bir cihazı eline almadan körü körüne aldıysa bu, arkadaşının problemi.

İyi, eline iyi oturuyor diye iPhone alırsın o zaman.

6S ile J7 ne alaka? Birisi amiral gemisi cihaz, birisi uygun fiyatlı giriş seviye cihaz. Kıyaslaman baştan aşağı saçmalık. 6S ile J7 kıyaslayan birisi ile tartışmaya girdiğim için özür dilerim.

İkisi aynı tarihte aynı markalar tarafından çıkarılmış cihazlar ne amiral gemisinden bahsediyorsun neyse tamam sen 4-5 yıl sonra dona dona Samsung kullanırsın.

Bir S20 FE kullanıcısı ve senelerin Android kullanıcısı olarak S23 her ne kadar cogu ozelligi ile iPhone 13'un ilerisinde olsa da ben 2. el satış hızı ve degerini koruması bakımından iPhone 13 alırdım.

Benim mantıgıma göre bir Android telefona güncel iPhone fiyatı ve daha fazlası verilmemeli (iPhone 13-14'ten bahsediyorum) çünkü dolar kuru biraz oynasın Apple hemen fiyatlarını günceller Samsung Türkiye'ye özel fiyat çalışması yaptıgı için daha geç günceller veya güncellemez.

Gördüğünüz gibi tamamiyle maddi durumlardan dolayı böyle bir tavsiyede bulundum bunları dert etmiyorsanız kesinlikle S23 hatta alabiliyorsanız batarya performansıyla şu an tüm telefonlara taş çıkaral S23+ alabilirsiniz.

İkisi aynı tarihte aynı markalar tarafından çıkarılmış cihazlar ne amiral gemisinden bahsediyorsun?
Aynı yılda çıkması, benzer güçte oldukları anlamına mı geliyor sana göre? Arkadaşım sus işte, bilmiyorsun. Battıkça batıyorsun, hâlâ çok bilmişlik yapıyorsun. Öğrenmek yerine böyle hareketlere neden giriyorsun?

6S'in Samsung rakibi S6 ve S7.
Tamam sen 4-5 yıl sonra dona dona Samsung kullanırsın.
iPhone XR kullanıyorum. iPhone kullandığım ve sevdiğim halde, adil olmayan bir karşılaşmada S23 diyerek objektif olabiliyorum.

hiç marka takıntım falan yok
Kesinlikle :D

İkisi aynı tarihte aynı markalar tarafından çıkarılmış cihazlar ne amiral gemisinden bahsediyorsun neyse tamam sen 4-5 yıl sonra dona dona Samsung kullanırsın.
Aynı tarihte çıkmış olabilir ama aynı segment mi? Samsung bu cihazı ucuz olsun ve alınsın diye çıkardı, iPhone bunu yapıyor mu? Samsung'un en iyi cihazları S ve Note serisidir. iPhone 6S'in rakibi de Galaxy S7 ve kesinlikle her konuda daha iyi.

Son düzenleme:
Şu an İphone 13 kullanıyorum.
Şarj konusu probleminden dolayı S23+ ya geçeceğim. Hem ekran 120 Hz olması hemde kamera işlemci konuları zaten üstün tek eksi yazan tarafı ikinci elde iphonenin daha değerli ve hızlı satılması ana uzun süre kullanacaksan dert etme eğer 6 ayda 1 yılda değiştiriyorsan iphone mantıklı bu sana kalmış.

Şu an iPhone 13 kullanıyorum.
Şarj konusu probleminden dolayı S23+ ya geçeceğim. Hem ekran 120 Hz olması hem de kamera işlemci konuları zaten üstün tek eksi yazan tarafı ikinci elde IPhone'nin daha değerli ve hızlı satılması ana uzun süre kullanacaksan dert etme eğer 6 ayda 1 yılda değiştiriyorsan iPhone mantıklı bu sana kalmış.

Günlük kullanımda ne kadar ekran suresi alıyorsunuz acaba?
iPhone 13 pil performansı iyi zannediyordum?

Aynı soru benim de kafamı kurcalıyor. Yaklaşık 3.5 senedir S10 kullanıyorum. Güzel bir telefon olsa da bataryası 2 senenin sonunda gözle görülür şekilde azaldı, ayrıca telefon da gözle görülür şekilde yavaşladı güncellemelerle. Bu nedenle Samsung tarafı kafamda soru işareti bırakıyor. Batarya neyse de, güncelleme ve yazılım desteği özellikle S10 için iyi değildi. Başlarda iyi gitse de sonrasında batırdılar.

Normalde iPhone 13'ün ilk çıktığı zamanlar olsa düşünmek bile gerekmezdi. Ancak hem iPhone 14'te neredeyse hiç yenilik getirmemeleri, hem de Samsung'un S23 ile gerçekten çok iyi bir iş çıkarması, S23'ü daha cazip yapıyor. 120 Hz ekran, daha iyi batarya, 3'lü kamera ve daha iyi telefoto performansı gibi güzel artılar var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı