S23 vs S23+

Hangisini almak daha mantıklı?

• S23 256GB

Oy: 27 34,6%
  • S23+ 256GB

Oy: 51 65,4%

• Oy verenlerin toplamı
    78
Vallahi hocam bende anlamadım. Samsung'un mağazasın da bile telefon yok. Hiçbir yer de bulamadım. Büyüklüğü benim için sorun olacağını sanmıyorum. Şu an kullandığım telefon 6.5 inc. S23 Ultra'ya bakabilirsin. Ultradan biraz daha küçük.
Eldeki hissiyatını merak etmiştim. O yüzden merak ediyordum. Neyse bir yerde denk gelirse bakarım artık.

PPI açılımı pixel per inch olması lazım, s23'te daha iyi olmasının sebebi aynı çözünürlükte daha küçük bir ekrana sahip olması. Bu iki telefon arasında pek hissetmezsin ppi farkını. Hızlı şarj farkı da kağıt üstünde çok fark etmez çünkü s23 daha yavaş şarj etse de daha küçük bir bataryayı şarj ediyor. Fakat asıl olay bu bence, s23 bataryası biraz küçük. S23+ daha büyük bir bataryaya sahip olmasına rağmen şarj hızını da arttırıyor. Eğer pil senin için önemliyse s23+ al. Ben olsam küçük telefon sevdiğimden s23 alırdım.

Kullanım durumunuz nasıl hocam? Ben telefonu sürekli kullanan birisiyim. Şarj konusu önemli bir şey benim için. S23 ile S23+ arasında 2 saatlik şarj kullanım süresi var.
Hocam ben ağırlıklı olarak İnstagram kullanıyorum ve 6 saat civarı ekran süresi alıyorum, bunun 5 saati İnstagram gerisi arama WhatsApp vs. Bildiğiniz gibi İnstagram bataryayı tabiri caizse "emcüklüyor" İnstagramı bu kadar çok kullanmazsanız 7 saat ve üzerini çok rahat görürsünüz.

Merhaba.

Daha öncelerden birçok konu açmıştım. Ancak artık kesin olarak bu iki modelden birini almak konusunda karar kıldım.

İkisinin de belirli noktalardan birbirine karşı üstün tarafları var.

S23 ekran renk doygunluğu olarak çok daha iyi. 425 PPI ile 393 PPI yoğunluğa sahip S23+'ı eziyor.

Ancak bakılınca S23+'ın artıları daha fazla gibi. 45W hızlı şarj, daha büyük bir batarya gibi. Ekranı aşırı büyük gelmedi şahsen. S9+ ile aynı boyutlarda.

İki cihaz arasında 8K lira gibi ciddi bir fark var. Ama bu fiyata değecek mi önemli olan o.

Kullanıcılar varsa onların yorumlarını almak şahsen daha iyi olur. Yorumlara açığım.

Not: S23 Ultra al diyeceklerin konuya bakmamasını rica ediyorum. Bu kadar spesifik bir şeye ihtiyacım yok.

Şimdiden teşekkürler.

Samsung Galaxy S23 alabilirsiniz, S23+ artıları var elbette ama fiyat farkı ödemek istemiyorsanız. S23 modelini alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı