S4 Mini Multitouch Sorunu.

atakansariyar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaslar telefonda iki parmakla oynanan yani mesela aynı anda gaz verirken yön vermem gereken oyunlarda iki parmağımla 5 saniye kadar kısa bir süre dokununca, dokunmatik 5 saniye kadar zaman da doğru çalışmıyor. Bir basıyor bir basmıyor. 5 saniye sonra kendine geliyor ancak tekrar iki parmakla basarsam yine oluyor, tek parmakta sorun çıkartmıyor. Ben bunu android 4.4.2 ye güncelledikten sonra farkettim ve hangi stock romu yüklediysem de düzelmedi.

Telefonum: Samsun Galaxy S4 Mini GT-ı9190
Android sürümüm: Android 4.4.2 KitKat (Stock)
Root: ✔

Multitouch çalışıyor, parmaklarım algılanıyor ancak bir süre sonra algılamıyor, gidip geliyor. Oyunda sıkıntı yok bundan eminim. Her oyunda yapıyor. Inşallah donanımsal bir sorundur da panel değişir kurtulurum. Eğer yazılım ile alakali ise telefonu asla geri döndüremem çünkü 4.4.2 den 4.2.2 ye dönüş söz konusu değil. Şuanki bilgim bu tabiki. Döndürmeyi başaran arkadaşlar varsa ve yardım ederlerse çok dua ederim. :)

keşke güncellemeden yedek alsaydınız eğer algılıyor ve aradan biraz zaman geçtikten sonra algılamıyorsa muhtemelen donanımsaldır.

keşke güncellemeden yedek alsaydınız eğer algılıyor ve aradan biraz zaman geçtikten sonra algılamıyorsa muhtemelen donanımsaldır.
Yedeklemeyle de çözülmüyor ki bu. Bir kez 4.4.2 ye geçiş yapınca bir daha dönüş yok. Bilseydim atmazdım. Şimdi 4.2.2 sürümlü S4 mini arıyorum takas için. Eğer tanıdığınız varsa bana yönlendirirseniz çok sevinirim. Eğer sorun donanımsal ise yaptırıp takas edeceğim sağlam bir şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Youtube'a daha iyi anlaşılması için video çekip attım. Ilk başta bir kaç parmak ile basiyorum (5 parmak olduğuna bakmayın 2 parmak da oluyor) ve gezdiriyorum. Sonra hiç bişey algılamıyor ve ellerimi çekip tekrar dokunup gezdirince dokunmatik gidip geliyor. Elimi çekip tekrar dokununca düzeliyor ancak tekrar yapsam tekrar aynı şey oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı