S4, Xperia Z veya HTC One

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar, Yeni telefon almaya karar verdim ama piyasa bayağı karışık bugünlerde. Donanımsal veya diğer özellikler olarak aşağıdaki telefonlardan hangisi daha iyi? Mümkünse ilk 3 ü sıralayabilir misiniz?
- Samsung Galaxy S4
-Sony Xperia Z
-HTC one

HTC'nin hafıza genişletilemiyor. Bence bu önemli, şarjı S4'e göre fazla gidiyor ama Z'den daha çabuk bitiyormuş... Samsung'a gelince radyo yok ve bu da önemli, iki telefondan daha çabuk bitiyor şarjı. One'nin işlemcisi diğer iki telefondan daha iyimiş ama çok çok fazla değil, bence HTC'yi ele... Samsung ve Z' gelicek olursak Z önde, şarj olsun, ekranın kalitesi (çizilmez falan filan) olsun, işlemci hızı olsun ki bu da çok fazla bir fark yok. Su geçirmezlik çok güzel bir özellik ama beni çokta etkilemedi, kişiye göre değişir. Samsung bana daha kibar ve güzel geldi, çok beğendim. Hafızası 64 GB'a kadar arttırılabiliyor, Z'ninki ise 32GB'a kadar arttırılabiliyor. Samsung'un kamerası daha iyiymiş ama radyo olmaması çok kötü ki bu da kişiye göre değişir, benim için önemlidir. 3 telefon arasında Z hepsini tokatlıyor. Yanlışım ve eksiğim varsa arkadaşlar düzeltir.

Birkaç yanlışını ben buldum ama çok önemli değil ben Xperia Z ile S4 arasında kararsız kaldım aslında Sony Xperia Z yi çok iyi bir şekilde gösteriyor insanlara ama şu resimden sonra biraz soğudum açıkçası Xperia Z den:

lmdu6.jpg

Bence androidten ziyade İOS'a yönelin ve bir iki ay sonra İPhone 5s çıkıcak.Onu almanızı tavsiye ederim.

HTC'nin şarjı S4 ten daha az gidiyor. HTC nin işlemcisi S4 ten daha iyi de değil, S4 te amoled varken Xperia Z de tft teknolojisi var ve bundan dolayı da S4 daha iyi oluyormuş ekran konusunda. vesayre vesayre :D

- - - Güncellendi - - -

Bence androidten ziyade İOS'a yönelin ve bir iki ay sonra İPhone 5s çıkıcak.Onu almanızı tavsiye ederim.

IOS a geçmeyi düşünmüyorum nedense çünkü öncden androidden tek iyi tarafı App Strore du şimdi Google Play Store'da çok daha fazla uygulama var. IOS un Androidden tek üstünlüğü stabilitesi bence.

Direk iPhone'a yönelin siz. Gerçekten, Android çekilmez. Google Play Store ile Apple App Store'u karşılaştırınca Google Play, üstü kapalı çöplük gibi kalıyor.

Ayrıca iPhone 5S çıkacak. Direk ona yönelebilirsiniz. Ya da 5 veya 4S alabilirsiniz. Bunlar güncel cihazlar.

Yukarıdaki videodaki resim bence doğru değil. Xperia Z'nin ekranı o kadar kötü değil. Sıkıntılı bir resim bence o. Ekran kalibrasyonu günellemelerle yapıldı ayrıca. İlk seferki gibi bir sorun kalmadı. Böyle kötü bir görüntü telefonumda hiç görmedim açıkaçsı. AMOLED kadar iyi mi o tartışılır ama şu anda tatmin edici. Resimdeki gibi değil en azından.

iOS daha avantajlı her yönden. S4, Xperia Z, HTC One ne alırsan al Android'te optimizasyon sorunu var. iOS kadar stabil değil.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı