S8 vs iPhone 8

Bence düşünmeden S8 almalısın, çok daha sorunsuz ve özellik açısından avantajlı, hızlı şarj aletiyle birlikte veriliyor. Ayrıca tasarım her ne kadar kişiye göre değişse de IPhone 8'in artık çok eskimiş bir tasarıma sahip olduğu inkar edilemez.

Kendim Android kullanıcısıyım. Ama burada iPhone 8'i tercih ederim.

Tam olarak telefonla ne yapmak istiyorsun? Ne için kullanacaksın, bunlar önemli.

Kendim Android kullanıcısıyım. Ama burada iPhone 8'i tercih ederim.

Tam olarak telefonla ne yapmak istiyorsun? Ne için kullanacaksın, bunlar önemli.
Telefonu normal günlük kullanım amacı ile alacağım, yani müzik dinlemek ve sosyal medya gibi belki birkaç küçük oyun. Senin tercihin neden iPhone 8 olur ?

Bana sorulacak olursa, oyun oynamak isteyen birisi düşünmeden s8 almalı ama oyun fazla oynamam sosyal medya benim için daha önemli deniliyorsa iphone 8 tercih edilmeli.

Telefonu normal günlük kullanım amacı ile alacağım, yani müzik dinlemek ve sosyal medya gibi belki birkaç küçük oyun. Senin tercihin neden iPhone 8 olur ?

Ben neden tercih ederim, bir kere bana kalırsa ekranı daha küçük. Ben büyük telefonları sevmiyorum.

iPhone 8 çok daha hızlı bir telefon. Daha yeni, güncellemelere daha açık bir telefon.

Android özgürlüktür yazanlara da çok aldırış etme. Bunu söyleyenlerin yarısı elindeki cihazı root bile etmemiştir.

Son kararı kendin ver. İki cihazı da elinde test et, hangisini beğenirsen onu al. Ama rengi siyah olsun :D

Performans konusunda S8'e dair bir şüphen olmasın, en az Iphone 8 kadar hızlı ve akıcı bir telefon. Hatta her sene ana IOS güncellemelerinde telefonunun sapıtacağını ve aylarca düzeltme güncellemelerini bekleyeceğini düşünürsek İphone8 bu konuda dezavantajlı diyebiliriz.

Ve evet Android özgürlüktür. Ve evet bir çoğumuz henüz telefonumuzu rootlamadık (Ben garantinin bitmesini bekliyorum) çünkü Android rootsuz haliyle bile IOS'ta yapamadığın bir çok seye izin verecek kadar özgürdür.
Hele bir de rootlarsan o zaman özgürlüğün hiç bir sınırı kalmaz.

Son düzenleme:
S8 ithalat garantili model şu an 2700 TL civarlarına satılıyor, distribütör garantili S8 ise 3000 TL. Iphone 8 modeli ise en ucuz 3600 TL fiyata bulunuyor nette. Arada bu kadar yüksek bir fiyat farkı var. Fiyat performans açısından S8 almak daha doğrudur. Donanım ve performans olarak Iphone 8 daha iyi olsa da, S8 modelinin donanımı, performansı fazlasıyla yeterli. Kamera, ekran, tasarım, hızlı şarj tarafında da S8 daha avantajlı.

@Mert S8 tek elle rahat şekilde kullanılabilen bir cihaz, S8 eline aldın mı hiç? Android özgürlüktür ayrıca, ROOT atmadan da IOS'a göre daha kullanışlı bir platformdur.

Son olarakta IOS cihaz alacaksan Iphone 7 alman daha doğru olur diye düşünüyorum. Aradaki fiyat farkı fazla çünkü, Iphone 7 sana yetecektir, Iphone 7 çok iyi bir cihaz zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı