S8 vs iPhone 8

S8 ithalat garantili model şu an 2700 TL civarlarına satılıyor, distribütör garantili S8 ise 3000 TL. Iphone 8 modeli ise en ucuz 3600 TL fiyata bulunuyor nette. Arada bu kadar yüksek bir fiyat farkı var. Fiyat performans açısından S8 almak daha doğrudur. Donanım ve performans olarak Iphone 8 daha iyi olsa da, S8 modelinin donanımı, performansı fazlasıyla yeterli. Kamera, ekran, tasarım, hızlı şarj tarafında da S8 daha avantajlı.

@Mert S8 tek elle rahat şekilde kullanılabilen bir cihaz, S8 eline aldın mı hiç? Android özgürlüktür ayrıca, ROOT atmadan da IOS'a göre daha kullanışlı bir platformdur.

Son olarakta IOS cihaz alacaksan Iphone 7 alman daha doğru olur diye düşünüyorum. Aradaki fiyat farkı fazla çünkü, Iphone 7 sana yetecektir, Iphone 7 çok iyi bir cihaz zaten.

Evet S8 elime aldım. Ve emin ol elim çok büyük, parmaklarım da normal bir insana kıyasla çok uzun.

Hiçbir şekilde iPhone tutarken verdiği rahatlığı vermiyor bana. S6'yı bile zorlanarak kullanıyorum.

Öte yandan, S8 kötü bir cihaz demedim. Bütçesi S8'e yetiyorsa arkadaş S8 alabilir.

Konuda S8'in avantajları yeterince yazılmış, ben de iPhone'un bana göre avantajlarını ve tercih edeceksem neden tercih edeceğimi yazdım.

@Mert S8 tek elle kullanımda kullanışlı bir cihaz, S8 Plus ve Note 8 öyle değil. S6'yı bile zorlanarak kullanıyorsan diyecek bir şey yok. Iphone Plus modelleri hariç diğer Iphone modellerinin ekran boyutu 5.0 altı, S6'yı bile tek elde rahat kullanamıyorsan parmaklarım uzun demeni anlayamadım. Iphone 8 ekran boyutu yüzünden elbette tek elde biraz daha kullanışlı, ekran boyutu arasında devasa fark var. Neyse sen kendine göre değerlendirmişsin doğru bulmadım pek, ben de tek elde kullanımı rahat telefon kullanmasını severim. S9, S8 gibi cihazların tek elde kullanımı çoğu insan için rahat, benim içinde öyle Plus ve Note serisi için aynısını söyleyemem elbette.

İki model arasında fiyat farkı olarak ise ithalat garantili S8 ile 900 TL, Türkiye garantili S8 modeli ile arasında ise 600 TL fiyat farkı var. Fiyat performans noktasında S8 daha alınabilir bir model.

@BERWAR Hocam parmaklarım uzun konusunda ısrarcıyım. Benden daha büyük eli olan şimdiye kadar görmedim. Herhangi bir basketbolcuyla kıyaslamadım, normal insanlar üzerinden konuşuyorum.

Ahanda buyrun fotoğraflar. İlk fotoğrafta normal rahat tutuşta parmağım nereye gidiyor, ikincisinde ekranın sonuna kadar gitmek için ne kadar kanırttırmak lazım, üçüncüsünde de elimle telefon karşılaştırması, buyrunuz :D

IMG_20180329_231045.jpgIMG_20180329_231058.jpgIMG_20180329_231108.jpg

Benim parmaklar seninkinden daha uzun, siteye yüklemeye çalıştım resim maksimum boyut sınırını aştığı için yükleyemedim, gece gece resim sıkıştırma ile uğraşmak istemedim.😁

Ellerin küçük değil ama fazla abartın, o boyuttaki Iphone modellerinin tutuş ergonomisinin daha iyi olması kadar doğal bir şey olamaz ekran boyutu küçük çünkü. S8 modelinin ekran kasa oranı iyi olduğundan dolayı o boyuttaki normal boyutlu telefonlara göre çok daha kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Benim parmaklar seninkinden daha uzun, siteye yüklemeye çalıştım resim maksimum boyut sınırını aştığı için yükleyemedim, gece gece resim sıkıştırma ile uğraşmak istemedim.😁

Ellerin küçük değil ama fazla abartın, o boyuttaki Iphone modellerinin tutuş ergonomisinin daha iyi olması kadar doğal bir şey olamaz ekran boyutu küçük çünkü. S8 modelinin ekran kasa oranı iyi olduğundan dolayı o boyuttaki normal boyutlu telefonlara göre çok daha kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Katılmıyorum. Tek elle kullanırken avcunuz ekranın sağ alt kısmına değiyor çünkü her yer ekran. Hiçbir şekilde rahat kullanılmıyor tek elle. Zaten ekran Curved olduğu için daha da kötü oluyor. Evet, elinize daha rahat oturuyor ancak kullanım konforu çok düşüyor.

Fotoğrafı dik çekmediğimi hatırlatayım. Parmaklarım konusunda hala iddialıyım, sahne sizin :D 1 MB olayı beni de deli ediyor, Paint'ten çözünürlüğü yüzde 30'a düşürüp yolluyorum ben de.

Açıkçası o parayı 750P çözünürlüklü bir telefona vereceğimi hiç sanmıyorum. Bir noktadan sonra donanım seviyesi artık son kullanıcı için önemsiz hale geliyor. Hem fiyatından hem de ekranından dolayı S8 öneririm. Ayrıca Android işletim sisteminin verdiği özgürlük de var.

Açıkçası o parayı 750P çözünürlüklü bir telefona vereceğimi hiç sanmıyorum. Bir noktadan sonra donanım seviyesi artık son kullanıcı için önemsiz hale geliyor. Hem fiyatından hem de ekranından dolayı S8 öneririm. Ayrıca Android işletim sisteminin verdiği özgürlük de var.

326 PPI piksel yoğunluğunun gözünüzü rahatsız ettiğini kanıtlarsanız adresinize bir adet Galaxy S8 yollamak isterim :)

Şaka bir yana, nedense telefonlarda bu donanım işi aşırı uçmuş vaziyette. Bilgisayarda göremediğimiz çözünürlükleri telefonlarda görür olduk, nereden baksanız ilginç.

Gerek yok, neredeyse her telefona erişimim var. S8 de kullandım. Beni rahatsız eden çözünürlük değil de 3.600 TL verdiğim telefonda 1080P video izleyememek olurdu. Apple iPhone 8 almak için mantıklı açıklama bulamıyorum. Yaklaşık 2 kat az çözünürlük, 1" küçük ekran bir de S8 Super AMOLED. Ayrıca S8'e büyük demek zor zira iPhone 8 ile boyutları hemen hemen aynı.
Bir şey rahatsız etmemesi kriter değildir. Daha iyisi varsa niye daha kötüsünü alayım ki? Rahatsız etmiyorsa al gibi bir mantık yok. Fiyatına göre en iyi özellikleri veren alınır.

@Mert Tamam orası öyle Curved yapısından dolayı temas oluyor ama ekran kasa oranı kötü olan telefonlara göre daha iyi bir his var, tek elde kullanımda kesinlikle zorluk çıkmıyor elbet bir Iphone 8 gibi değil ama ekran boyutu olarak arada çok fark var olduğunu unutmaman gerek. Fotoğrafı dik çek bir de, bekle atacağım.

Adsız1.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Iphone 8 pikselleri gözü rahatsız etmese de kesinlikle Samsung modellerinin çok gerisinde. Aynı boyuta ekran olarak çok yüksek bir boyut sığdırılmış Iphone 8 modeline göre. Tasarım açısından da S8 daha önde elbette.

Adettendir, önce elimi atayım. Bu konu nereye gidiyor böyle :D

20180329_235539_resized.jpg

Öncelikle, tasarım göreceli bir kavram. Eğer hızlı bir bilgisayardan bahsediyorsak ben de Galaxy S8 diyorum. Ancak telefondan bahsediyorsak, iPhone 8 tercihimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı