Çözüldü Sabit internet sözleşmesinde cayma bedeli

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
Arkadaşlar 75 TL ücret ile 8 Mbps hızında Türk Telekom internet kullanıyorum. 35 Mbps hızında TürkNet 75 TL iken Türk Telekom kullanmak çok saçma. Türk Telekom ile olan sözleşmem Kasım 2020 yılında bitecek. Sözleşmeden caymak için neler gerekiyor ve bir cezası var mıdır?

Çözüm
Vodofon internet için 500 TL'ye kadar cayma bedelini ödüyoruz yazıyor. Onlarla bir iletişime geçip sana verebilecekleri max internet hızını öğrenip. Kalan 300 TL parayı kendin cebinden ödeyerek ayrılabilirsin.
Ayrıca TTNET ile iletişime geçip düzgün bir müşteri temsilcisine denk gelip derdini güzelce anlatarak belki bir üst tarifiye flan geçmeni sağlayabirsin Cüzzi bir fiyat artışı ile flan belki hızını yükseltebilirsin. Bunu bir dene eğer üst tarifeye geçirmezlerse Sikayet sitelerinde üyelik açıp Şikayet et hem hız vermiyorlar hem taahütü bozmuyorlar elimi kolumu bağlıyorlar gibisinden. Hemen müşteri temsilcileri arıyor ve orta yolu bulmaya çalışıyor o kanattan bir şansını dene.
Paketin taahhütsüz fiyatından sizin ödediğiniz tutar çıkarılır ve kaç ay kullandıysanız onunla çarpılır. Eğer taahhüt bitiş tarihiniz daha yakın ise kullandığınız ay değil kalan ay ile çarpılır. Daha ayrıntılı bilgiyi müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu arada Türknet cayma bedelinizin 120₺'sini 6 aylık faturanıza indirim olarak uyguluyor. (Aylık 20₺ indirim).

Hesaplamasını öğrenmen çok işine yaramıyor bu arada arayıp Türk Telekomu öğrenebilirsin. 2020 Temmuz ayında bitecek bir taahhüt için benden 790 TL fiyat istediler. Kurulum ve modem fiyatı olduğu için bende böyle olabilir. Eğer öyle hizmet aldıysanız bu fiyata hazırlanın. İnternette 1 yılı geçtikten sonra taahhütü hiç bir bedel ödemeden iptal edebildiğiniz yazıyor ama tam araştırmadım. Yakın zamanda araştırıp TürkTelekom illetinden kurtulmak istiyorum ben de sizin gibi.
Hesaplamasını öğrenmen çok işine yaramıyor bu arada arayıp Türk Telekomu öğrenebilirsin. 2020 Temmuz ayında bitecek bir taahhüt için benden 790 TL fiyat istediler. Kurulum ve modem fiyatı olduğu için bende böyle olabilir. Eğer öyle hizmet aldıysanız bu fiyata hazırlanın. İnternette 1 yılı geçtikten sonra taahhütü hiç bir bedel ödemeden iptal edebildiğiniz yazıyor ama tam araştırmadım. Yakın zamanda araştırıp TürkTelekom illetinden kurtulmak istiyorum ben de sizin gibi.
Araştırdım. Üzücü haber olmuyormuş. Bugün gidip konuştum Tüketici Hakem Heyeti ile. O işler öyle dönmüyor. Söke söke alıyorlar bir nevi.

Son düzenleme:
Vodofon internet için 500 TL'ye kadar cayma bedelini ödüyoruz yazıyor. Onlarla bir iletişime geçip sana verebilecekleri max internet hızını öğrenip. Kalan 300 TL parayı kendin cebinden ödeyerek ayrılabilirsin.
Ayrıca TTNET ile iletişime geçip düzgün bir müşteri temsilcisine denk gelip derdini güzelce anlatarak belki bir üst tarifiye flan geçmeni sağlayabirsin Cüzzi bir fiyat artışı ile flan belki hızını yükseltebilirsin. Bunu bir dene eğer üst tarifeye geçirmezlerse Sikayet sitelerinde üyelik açıp Şikayet et hem hız vermiyorlar hem taahütü bozmuyorlar elimi kolumu bağlıyorlar gibisinden. Hemen müşteri temsilcileri arıyor ve orta yolu bulmaya çalışıyor o kanattan bir şansını dene.

Son düzenleme:
Çözüm

Vodafone tavsiye etmem. 6 gündür internet yok 2 gün önce bir ekip geldi yapamadan gittiler, başka ekibin gelmesi gerekiyormuş. Sözde bugün diğer ekipleri gelecekti sabah müşteri hizmetleri arıyor gelen ekip size ulaşamamış diyor ve tekrar yönlendirdiklerini söylüyor.(Ne telefonuma bir arama geldi ne de eve gelen oldu. Belki ben duymamışımdır diye detaylı arama kaydıma baktım ve site güvenliğini arayıp tekrar sordum ama ne arayan ne de gelen var.)

İşin daha ilginç kısmı ise 2 gün önce gelip sorunu çözemeyen ekibin bana "diğer ekip eğer geldik der ama gelmezse tekrar kayıt oluşturun ben gelip bakacağım" demesi oldu. Ne yani Vodafone destek ekibi geldik diye kayıt giriyor ama gelmiyor mu? Görünüşe bakılırsa evet bunu yapıyorlar.

Millenicom veya Netspeed seçeneklerini değerlendiriyorum ben şuan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı