Saç bakım önerisi

Rex1x

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Clear 2si1 arada hızlı stil kullanıyorum. Kolay şekil vermesine veriyor da benim sorunum şu. Saçlarım çok uzayınca fön çektikten sonra böyle kabarıyor nasıl desem dalgalı oluyor gibi üst taraflar. Sonra böyle elektriklenme ve uçlar kırılıyor falan sinirlerim bozuluyor. Diyorum üst taraflara falan sprey sıkayım sertleşsin düz kalsın. Onu da yapınca bu sefer sprey sıktığım için hem kötü hem parlak gözüküyor. Kısacası düzgün bir saç bakımı için ne kullanmalıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.
Güncel +++

Son düzenleme:
Ben sadece dökülmeye karşı şampuan kullanıyorum. Hızlı stil gibi şampuanlar saçı çok sert yaptıkları için tercih etmiyorum. Saçım yumuşak oluyor yıkadıktan sonra bir süre havluyla kuruluyor (abartmadan ama) ardından saç kurutma makinesi ile kurutuyorum. Hem şekil almış oluyor(uzun süreli değil tabi ki) hem de yumuşacık oluyor. Size de tavsiye ederim eğer saçlarınız düz ise.

Öneri verir misin? Google da araştırdım da bulamadım fazla sonuç. Erkek için olacak bu arada. Ha kardeşim bilgin varsa bu saç bakım kremlerini erkekler de kullanabilir mi acaba? Sorunlarımın çözümü için kremler de mevcut da erkekler kullanamıyor sanırım o kremleri.
Saç maskesinin 15TL olanı da var, 90TL olanı da. Hangisini alacağının pek önemi yok çünkü kullanım amacı herkesin kullanım amacıyla aynı olmayacak. En ucuzunu bulup kullanabilirsin, ama işe yaramayabilir, sadece bir öneri.

Benim de saçım hayli uzun bu aralar, saç maskesini kepeği engellemek için kullanıyorum. Her zaman en az iki kere saçımı şampuanlarım, sonrasında bir miktar saç maskesini saçıma uygular, birkaç dakika üzerinde bekletirim, o sırada vücudumu hallederim zamandan tasarruf etmek için. Saç maskesi dökülmeleri ve kırılmaları engellemek için kullanılır, genellikle kadınlar tarafından. Özellikle de boyatanlar için önerilir, haftada iki kez kullanılır. Ben de kullanıyorum dediğim gibi, hem saçım dökülmesin, içindekiler saçımı beslesin diye, hem de kepek olmasın diye. Normalde de olmuyor ama kendimce onun da iyi geldiğini düşünüyorum kepeğe karşı. Onu sürdüğünüzde saçınızı yumuşacık yapıyor, en az 2-3 dakika saçınıza masaj yapmalısınız, sürdüğünüzde her teliniz tek tek ayrılıyor, zeytin yağı dökmüş gibi hissediyorsunuz saçınıza. Şampuan uygulandıktan sonra kullanıyorsunzu bunu, sonrasında sadece iyice durulayıp bırakıyorsunuz, onu uyguladıktan sonra yeniden şampuan yapmıyorsunuz. Asıl kepek karşıtı olarak görmem de bundan kaynaklanıyor. O kadar yumuşatıyor ki saçı, üzerinde şampuan artığı bile kalmıyor, bu da kepek olmamasını sağlıyor. Bunu da kullandıktan sonra iyice duruladığınızdan emin olun. Eğer hala kayganlığı hissediyorsanız iyi durulayamamışsınız demektir. İyi durulandığında da aksine kaygan değil, elinizi kaydırmayacak kıvamda oluyor.

Laf arası kullanımını da özetlemiş oldum. Kısacası o dalgalanmayı da geçireceğini düşünüyorum. Şahsen benim saçımı daha parlak yapıyor ve aşağı salıyor. En kötü ortalama 15-20TL para kaybetmiş olursun, yine kullanmaya devam edebilirsin, bir kere alıp aylarca aynı kutudakini kullanabilirsin, bitmiyor. Zaten bir-iki parmak boğumu kadar sürmen gerekiyor, fazlası değil.

Kadın, erkek farkı vardır elbet ama pek fark edeceğini zannetmiyorum. Örneğin kadınlar için olan bazı şampuanlar şu şekilde ayrılır, "ince telli saçlar için, kalın telli saçlar için, dökülen saçlar için, kuru saçlar için, yağlı saçlar için". Çeşidine göre içindeki maddeler esen miktarda değiştiriliyordur.

Pantene markasının şampuan ve kremini almayı düşünüyorum. Ayrıca morfose keratin saç serumu almayı düşünüyorum. Fikriniz nedir? Erkek için iyi olur mu bunlar? Pantene markasına iyi diyenler çok o yüzden bende baktım etkilerini beğendim.

Öncelikle bizzat kullanan birisi olarak sabun öneririm. Her türlü cilt ve saç sorununun önüne geçebiliyor. Tabii bunların da doğal - el yapımı olanlarını bulmak lazım. Şiddetle tavsiye ederim yani. Onun dışında bakım için saç kremi kesinlikle önermiyorum. Aktardan argan yağı ve çam terebentin yağı alıp kür şeklinde uygulayın.
Çam terebentin uçucu ve tek başına uygulandığı zaman ciltte tahriş edici olduğundan yağları karıştırarak (2 damla terebentin - 5 damla argan yağı) saçınıza masaj yaparak yedirin.
Youtube'da bir adama rastladım yaşı gelmiş bir adama. Saç bakımı hakkında çok güzel bir ispat yapmış. Biraz yavaş konuşuyor fakat sabırla dinlerseniz ayırdığınız vakite değecektir. Video saç masajı hakkında. Ben bizzat uyguluyorum ve insanı aynı zamanda rahatlatıyor. Sadece sizin değil herkesin izlemesini tavsiye ediyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı