Saç egzaması

Bende de hala egzama var. Herhangi bir şampuan varmı önerdiğiniz? Header Sholders az çok kepekli önlüyor. Ancak egzamaya çözüm bulamadım hala. Cildiyeye de gitmek nasip olmadı.
Hocam Valve Vanası rozeti var bu sadece moderatörlere veriliyor.
@Motionless IN White Kaşımasan iyi olur diyeceğim de kaşımadan duramıyor insan. Sık sık banyo yap, ben 3-4 gün banyo yapmadığımda ben de kaşıntı oluyor. Ben de sizdeki gibi döküntü ve kabuklanma yok. Kızarıklık ensede oluyor, saç köklerinde, sakallarda, kulak ve kaş köklerinde kepek var ama görünmüyor ben dışarı çıkarmadıkça. Yvyes Rocher kullandıktan beri eskiye göre daha az kaşınıyor ama kepeği götürmedi ben de tabii ben her gün banyo yapan biri değilim 2-4 gün arası banyo yaparım genelde, belki her gün bu şampuanı kullanırsan götürebilir ama emin değilim. Bu şampuanın kutusu değişti, yeni kutusunun eskiye göre daha kötü olduğunu söyleyen epey kişi var, Yvyes Rocher'in kendi sitesinde bile nar özlü şampuanlı modelin eski nar özlü şampuan kadar iyi olmadığını, eski kutunun egzamayı giderdiğini, yeni kutunun işe yaramadığını söyleyenler var. Ben eski kutusunu kullanmadım bu yüzden o model hakkında bilgim yok.
Egzama olan insanların saçını kaşımaması çok zor birşey. Ne kadar banyoda yapsa duşta alsa o kaşıntı geçmez. Günlük duşa giren bir insanım. Halan kaşınıyor. Söylediğiniz şampuanı bende duydum. Bir akrabam sağlık ocağına gitmemi söyledi. Bir şampuan vermiş ve egzamadan kurtulmuş söylediği kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedendir bilinmez, ancak musluk suyu ile direkt saçımı yıkayınca kaşıntı ve acı ortadan kalktı. İsteyen denesin, ancak sakın fön makinesi ile kurutmayın. Sadece üzerindeki suyu alın ve bırakın, dipte su kalsın aşırı rahatlatıyor.

Birde bilen arkadaş varsa şu olayın nedenini söylerse sevinirim. Geçen yaz Antalya'ya tatile gittim. Bi gün denize gittim. Eve geldim saçımda hiç olmadığı kadar çok fazla kepek vardı. 1 kere duşa girdim. O günden sonra birdaha kepek olmadı. Ama İstanbul'a geldiğimde tekrardan başladı.

Bir de bilen arkadaş varsa şu olayın nedenini söylerse sevinirim. Geçen yaz Antalya'ya tatile gittim. Bir gün denize gittim. Eve geldim saçımda hiç olmadığı kadar çok fazla kepek vardı. 1 kere duşa girdim. O günden sonra bir daha kepek olmadı. Ama İstanbul'a geldiğimde tekrardan başladı.

Kirli hava, yetersiz nem.

Bende saç egzaması var. Öncelikle sorularım şunlardır. Saç egzaması önlenebilir mi? Ya da azaltılabilir mi?
Benim sıkıntım şöyle olacak. Benim bir alışkanlığım olmuş sürekli kafamı kaşıyorum. Kaşımamdan dolayı saç derisini kaldırıyorum ve kepeğe sebep oluyor. Bu kaşınmadan nasıl kurtulabilirim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Saç egzaması tedavisi

Lütfen izleyin iyi bilgiler var
Bende saç egzaması var. Öncelikle sorularım şunlardır. Saç egzaması önlenebilir mi? Ya da azaltılabilir mi?
Benim sıkıntım şöyle olacak. Benim bir alışkanlığım olmuş sürekli kafamı kaşıyorum. Kaşımamdan dolayı saç derisini kaldırıyorum ve kepeğe sebep oluyor. Bu kaşınmadan nasıl kurtulabilirim?

Konu öne çıkmış, bende de var bu durum. Ama aşırı değil çok daha kötü evreleri var ,zor durum. İnşallah bu hastalığa sahip herkes iyileşir gerçekten sıkıntılı bir hastalık.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı