Saç egzaması

EVet bana da aynı şeyi verdi 3 senedir onu kullanıyodum ama h&s nin clinical strength adlı ürününü bikaç gündür kullanıyorum baya etkili oldu

Abi 3 gündür filan kullanıyorum h&s nin clinical strength ini ve baya bi faydalı oldu yüzümde filan kozarıklık kabarma hiç olmadı deri soyulması tarzında bişey de yok. Ciddi bişey olmasından bağırsak filan denildi endişelenmeye başladım . burada iç hastalık filan tarzında yazılan yazılar vs var ve psikolojik olarak hastalık hastasıyım diyebilirim bu tarz şeyler beni strese sokuypr ve günlerimi mahvediyor ciddi bişey olmadığından emin olabilir miyim
Evet bağırsak sorunları , iç parazit bile çok fazla etkiliyor.

Arkadaşlar saçımda çok uzun süredir belalım olan bir şey var. Doktora gidiyorum her seferinde losyon ve şampuan falan veriyor ama hiçbir etkisi olmuyor neredeyse diyebilirim. Tam olarak sorunu anlatıcak olursam kafam kaşınıyor ve derim pullanıyor büyük büyük deri parçaları çıkarıyorum çoğu zaman saçımdan. Gerçekten bilgisi olan varsa yazsın daha fazla doktora gidip saçmalıklarını dinlemek ve o saçma şampuanla yıkanmak istemiyorum ( 3 senedir hep onu kullanmış birisi olarak) insanların saçın tozlanmış demesinden de usandım bilgisi olan Allah rızası için yazsın🙏

Bizim bir arkadaş her banyo sonrası bir tane karışım yapıp 15 dk ovalıyordu.

Onu yapmadan önce çocuğun saçının her yeri kepekti bazıları da serçe parmağı başı kadardı. Onu yapmaya başladım dediği gün ve yaptığı zaman sonrasın da çocuğun saçın da bir nokta kepek dahi görmedim. Yarın okul da ona sorup konuya tekrar yazacağım kaç dakika ve ne ile yaptığını. Seninkini de bitirir eminim.

@AliJahovicj

Bende de saçlı deri egzaması var ve maalesef kesin bir sebebi de yok çözümü de. Strese bağlı gelişiyor olabilir, genetik olabilir hatta havanın durumuna göre bile gelişiyor olabilir.. Hiçbir zaman kesin biçimde tedavi edemeyeceksin ancak kendine uygun tedaviyle ciddi oranda azaltabilirsin. Ben konazol şampuan kullanıyorum, eczaneden reçetesiz biçimde 25 liraya temin edebilirsin. Adı şampuan ama bu aslında bir ilaçtır, içinde kemoterapide kullanılan etken maddelerinden var, kepeklenmeye sebep olan mantarların üremesini engelliyor dolayısıyla egzema da azalıyor. Bu şampuanı deneyebilirsin, ben ara ara kullanıyorum ve artık baya bir rahatladım diyebilirim.

Arkadaşlar saçımda çok uzun süredir belalım olan bir şey var. Doktora gidiyorum her seferinde losyon ve şampuan falan veriyor ama hiçbir etkisi olmuyor neredeyse diyebilirim. Tam olarak sorunu anlatıcak olursam kafam kaşınıyor ve derim pullanıyor büyük büyük deri parçaları çıkarıyorum çoğu zaman saçımdan. Gerçekten bilgisi olan varsa yazsın daha fazla doktora gidip saçmalıklarını dinlemek ve o saçma şampuanla yıkanmak istemiyorum ( 3 senedir hep onu kullanmış birisi olarak) insanların saçın tozlanmış demesinden de usandım bilgisi olan Allah rızası için yazsın🙏

Hormon testi yaptir.

Büyük ihtimal seboreik dermatit teşhisi konmuş sana ve hoca da ketoral-konazol tarzı şampuan ve m-furo losyon reçetelemiş, senin zaten başka şampuan kullanınca istediğin kadar pahalı olsun saç derin kuruyup kepekleniyordur. 8 senedir bu hastalığı çektiğim için en iyi kombinasyonu buldum. Şunu unutma seboreik dermatit asla tam tedavi edilemiyor sadece düzenli bakımla neredeyse sıfıra indirilebiliyor. Çözüm ise saç yıkamak için TTO Thermal şampuan, strese bağlı azdığı zamanlarda birkaç gün kullanmak içinse doktorun önerdiği m-furo benzeri losyon kullanmak. Şampuanı doktorum önermişti kesinlikle çok işe yarıyor. Eğer hastalığın seboreik dermatitse bana merak ettiklerini yaz içinden geçtim bu hastalığın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı