Saç egzaması

Kutay Sevim

Decapat
Daha fazla  
Bende 4 yıldır saç egzaması var. İlk 2-3 yılımı Psyderm Betasilic ve Konazol kullanarak güzel bir şekilde kepek sorununu çözmüştüm ve çok nadiren olmaya başlamıştı fakat 2022 başladığından beri kafamda bu ilaçlar şampuanlar ve doğal şeyler işe yaramıyor. Azıcık silkelensem kar yağmış gibi oluyor yerler üstelik kafam feci kaşınıyor ve kaşıma vesilesi ile saç derimdeki kuru tabaka kalkıyor, kopuyor ve kanıyor fakat bunu istemsiz yapıyorum şimdi kullandığım şeyleri yazmak isterim.

•Psyderm.
•Betasilic.
•Konazol.
•Tuz.
•Zeytinyağı.
•Karbonat.
•Sirke.
•Sabun.
•Sabuntürleri.
•H&s'ın tüm ürünleri.
•Revoxon.
•Bioxin(bioxcin) de olabilir.
•Düz su.
•Egzama ve kepek önleyici şampuanlar kremler.

Bunlar başlıca kullandığım ilaçlar doğal yöntemler bu hafta tekrardan cildiyeye randevu alacağım daha detaylı bir çözüm yolu bulmaya çalışacağım bu sırada sizinde vereceğiniz tavsiyeleri denemek istiyorum doktordan olumlu sonuç alırsam buraya yazarım. Derdini çözememiş arkadaşlar belki çözebilirler ya da nasıl yol izlemeleri gerektiğini öğrenebilirler tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende 4 yıldır saç egzaması var. İlk 2-3 yılımı psyderm betasilic ve konazol kullanarak güzel bir şekilde kepek sorununu çözmüştüm ve çok nadiren olmaya başlamıştı fakat 2022 başladığından beri kafamda bu ilaçlar şampuanlar ve doğal şeyler işe yaramıyor. Azıcık silkelensem kar yağmış gibi oluyor yerler üstelik kafam feci kaşınıyor ve kaşıma vesilesi ile saç derimdeki kuru tabaka kalkıyor, kopuyor ve kanıyor fakat bunu istemsiz yapıyorum şimdi kullandığım şeyleri yazmak isterim.

•Psyderm.
•Betasilic.
•Konazol.
•Tuz.
•Zeytinyağı.
•Karbonat.
•Sirke.
•Sabun.
•Sabuntürleri.
•H&s'ın tüm ürünleri.
•Revoxon.
•Düz su.

Bunlar başlıca kullandığım ilaçlar doğal yöntemler bu hafta tekrardan cildiyeye randevu alacağım daha detaylı bir çözüm yolu bulmaya çalışacağım bu sırada sizinde vereceğiniz tavsiyeleri denemek istiyorum doktordan olumlu sonuç alırsam buraya yazarım. Derdini çözememiş arkadaşlar belki çözebilirler ya da nasıl yol izlemeleri gerektiğini öğrenebilirler tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam birincisi biz doktor değiliz ikincisi doktor olanda varsa buradan sizi muayene edip sorununuzu çözemez siz doktora gidin sonra sonucu buraya yazın.

Egzamanın ileri seviyesinde çözümü yok gibi bir şey.

Ben kafamı kazıttım ve bazı yağlar ile (Biberiye, argan vs.) kafamı temizledim. Bu beni 3-4 ay tertemiz tuttu. Daha sonrasında yine çıktı. Bunun dışında çözümü yok gibi. En az senin kadar ben de bir sürü şey denedim.

Ketoral ve H&S iyi kullanıldığı zaman en az seviyede tutuyor egzamayı.

Zaman zaman, özellikle mevsim geçişlerinde bende de çok oluyor. Yaklaşık 1 ay konazol kullanıyorum geçiyor. Sizinki çok ileri seviyeyse şampuan yerine doktorunuz antibiyotik tedavisi uygulayabilir. Dışarıdan çözülmüyorsa içeriden çözmek gerek sorunu.

Bende 4 yıldır saç egzaması var. İlk 2-3 yılımı Psyderm Betasilic ve Konazol kullanarak güzel bir şekilde kepek sorununu çözmüştüm ve çok nadiren olmaya başlamıştı fakat 2022 başladığından beri kafamda bu ilaçlar şampuanlar ve doğal şeyler işe yaramıyor. Azıcık silkelensem kar yağmış gibi oluyor yerler üstelik kafam feci kaşınıyor ve kaşıma vesilesi ile saç derimdeki kuru tabaka kalkıyor, kopuyor ve kanıyor fakat bunu istemsiz yapıyorum şimdi kullandığım şeyleri yazmak isterim.

•Psyderm.
•Betasilic.
•Konazol.
•Tuz.
•Zeytinyağı.
•Karbonat.
•Sirke.
•Sabun.
•Sabuntürleri.
•H&s'ın tüm ürünleri.
•Revoxon.
•Düz su.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

•Psyderm.
•Betasilic.
•Konazol.
•Tuz.
•Zeytinyağı.
•Karbonat.
•Sirke.
•Sabun.
•Sabuntürleri.
•H&s'ın tüm ürünleri.
•Revoxon.
•Düz su.

Hocam şunlara da baka misin ?
Saç Egzamasına Ne İyi Gelir?
Bal
Çay Ağacı Yağı
Ardıç Katranı Sabunu
Zeytinyağı
Defne Sabunu
Elma Sirkesi
Keten Tohumu Yağı
Karbonat

Yeni konular

Geri