Saç nasıl hızlı uzatılır?

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün berbere gittim ve dedim ki: "Abi, ÇOK KISA KESME uçlarından azıcık alıver" tamam dedi. Başladı kesmeye. "Aha ilk defa istediğim gibi kesiyor" dedim. Sonra kenarları aldı, tamam abi yeter dedim yukarıya geçti. Üst kısım bitene kadar her şey gayet güzel gidiyor. Ama gel gör ki, şerefsiz yine bildiğini okuyup kenarlardan bir daha geçti. Aynı şekilde üstten de. Kel aynağa dönüm. Şu an içinizden bildiğiniz bütün küfürleri berbere sayabilirsiniz. Yahu kaç defa gittim hep aynı şeyi yapıyor. Sizden isteğim şu, saçımı nasıl biraz daha hızlı uzatabilirim? Onun yüzünden eve gelip 15 dakika ağladım sinirden.

Zeytinyağı ile sarımsağı karıştır.(Sarımsağı kabuğunu soy) 2 veya 3 diş ez sonra üzerine zeytinyağı ekle bu karışımı 3 gün gibi beklet güneş gören bir yer olmasın.Karışımı haftada 2 kere kullan faydasını görürsün bende işe yaradı.

Tavuk, Et, Yumurta vs şeyler ye her gün cigerde yiyebilirsin ama gereksiz. Meyve ve et ile beslen kanında b12 eksikliği varsa onu hallet saçın hiphizli uzar guclenir. Zaten, ne kadar yüksek kan değerlerine sahip olursan ol kullanmak gerek diye biliyorum arada. Şampuan değiştir, Toni&Guy'a geç su an boynerde 20 TL sanirsam.

Ortalama ayda 2.5 - 3 cm uzar. Nasıl daha hızlı uzatacağindan ziyade, nasıl daha iyi bakarım şeklinde yaklaşmalisin. Saç tipini bilmiyorum ama eğer kıvırcık isen ileride birbirine dolanıp çok kötü sonuçlar doğurmasına sebep olabilirsin benim gibi... Mayıs ayından beri düzenli bir şekilde saçlarımı kısaltırim. En son ara makas attılar ve gerçekten saçımı bağladığım zaman, azaldığı belli oluyor. Bunlar hep düzgün bakamadığimdan... Eğer düzgün baksaydim, 45-50 cm civarında olurdu saçımın uzunluğu. Şu an ise 30 cm civarı. Kısacası hızlı uzatmaktan ziyade "iyi" bak...

Saçları hızlı uzatmak zararlıdır ilerleyen yaşlarda saç dökülmesi yapabiliyor Şahsen kendim Hiçbir krem veya yağ kullanmadım Kuaförüm de tavsiye etmedi önerim kullanmayın yada bir kuaföre görünün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı