Saçları şampuan kullanmadan yıkamak

salep

Centipat
Daha fazla  
Saçlarım kalın telli ve düz. Spor yaptığımdan dolayı saçlarımı ya her gün ya da iki günde bir yıkıyorum. Ve saçlarımın banyo yapıp kuruduktan sonra ki halini cidden sevmiyorum. Hem beni boğuyor hem de saçlarım şekil vesaire almıyor. İnatçı bir saçım var. Kısa kesmekte istemiyorum, sıkıldım açıkçası. Şampuansız banyo yapmanın saçı daha dağınık ve şekil alır, güzel bir hale soktuğunu duydum. Sizce yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında saçların şampuansız yıkanması daha sağlıklı. Ama ne kadar rahat edeceksin orası önemli. Saçları şampuanla yıkayınca insan temiz olduğunu da hissediyor bir yandan. Şampuansız yıkayınca aynı hissi yakalıyorsan deneyebilirsin. Şampuan saç için gerekli olan besleyici yağları da alıp götürdüğünden şekil verilmesini zorlaştırıyor.

Bazı insanlar bu yöntemle olumlu sonuç alsa da bazıları almıyor. Ben sadece suyla yıkayınca saçım dümdüz oluyor fakat şampuanla dalgalı oluyor. Nasıl olacağını deneyip görebilirsin.

Günümüzde şampuansız saç yıkamak buyük balon saçlarımıza çok fazla bakteri ve toz vb. giriyor az şampuan kullanabilirsiz belki.

Geri
Yukarı