Saçma bir oyun olan Erzurum gerçeği

Canlı yayında iade yapmasını pek hoş bulmadım Jahrein'in.

Elbette kötü bir ürün yerli diye alınmaz/alınmamalı, fakat yıkıcı eleştiri hatta linç etmek için sağlam bir neden göremiyorum. Bence Panda haklı. Oyunu yapan kişinin gücü tüm detaylara yetmemiş olabilir. Oyunu oynamadım, sadece bir kısmını izledim. Herkes bir Mount and Blade serisi çıkaracak diye bir şart yok.

Belki zamanla daha iyi işler de çıkarabilir, milli sömürüler de yapabilir. Öyle bir durumda tüketiciler olarak akıllı davranmak gerekli.

Elbette kötü bir ürün yerli diye alınmaz/alınmamalı, fakat yıkıcı eleştiri hatta linç etmek için sağlam bir neden göremiyorum. Bence Panda haklı. Oyunu yapan kişinin gücü tüm detaylara yetmemiş olabilir. Oyunu oynamadım, sadece bir kısmını izledim. Herkes bir Mount and Blade serisi çıkaracak diye bir şart yok.

Belki zamanla daha iyi işler de çıkarabilir, milli sömürüler de yapabilir. Öyle bir durumda tüketiciler olarak akıllı davranmak gerekli.

Lütfen benim mesajlarıma göre cevap veriniz. Burada Jahrein veya Panda'yı konuşmuyorum. Burası Ekşi Sözlük değil.

Ve sadece onlar Erzurum oyununu konuşmuyor. Bir sürü yayıncı, YouTuber bunlar hakkında düşüncelerini belirtiyor. Onları öğrenmek istiyorsanız Technopat'ta gezmeyin, YouTube'da dramalar.

Jahrein'in iade olayından sonra oyunun kalitesi iyice gündem oldu. Bu detayı eklememin sebebi buydu.

Jahrein'in iade olayından sonra oyunun kalitesi iyice gündem oldu. Bu detayı eklememin sebebi buydu.
Kusur bakma yanlış anlamış olabilirim ama keşke yazdığım mesajları okusaydın.
Ben bu Erzurum oyununu erken erişimken bile konu yazmıştım, bakabilirsin erken erişim düşüncelerime hatta kıyasla nasıl bir kazık yediğimi ve bunları yazdığımı.

Jahrein'in yaptığı eleştiride milli duyguların sömürüldüğünü söylüyor. 2-3 bir şey atmışlar oyun diyorlar. Adam bu yönden haklı. Bizim millet bir olaya hemen atladığı için patlama yaşanıyor. 2 tarafında haklı olduğu konular var.

Köstek olmayın destek olun diyen kişiler oyunu gram oynamamıştır. Ben de satın almıştım iade ettim. Hayatımda bu kadar rezil oyun görmedim. Milli duyguları sömürüp "yaşasın ırkımız" usülü bir oyun olmuş. Hayatımda gördüğüm en kötü hayatta kalma oyunu zaten. Gram zevk vermedi bu oyuna iyi diyen oyunun yapımcısıdır.
Ne kadar Türkiye'den çıkma bir oyun olduğu için ilk başlarda güzel gibi gelse de 5 dakika deneyimimden sonra oyunun gerçekten çok kötü olduğunu anladım kendi kod bilgimle uzun sürse de çok daha iyi mekanikler bile yapabilirdim. İnsanların dini veya milli değerlerinin üzerine kurulmuş bir oyun. Bedava olsa oynanmaz diyebilirim.

Aynı yapımcının eski oyunlarına da bir göz atın derim :D
Amacım tartışma çıkartmak değil, sadece soru soracağım.

Bir gün Türkiye'den silah mekaniği olarak son çıkan Call Of Duty oyunları seviyesinde, hikaye olarak da sağlam, Türk askerlerini anlatan bir oyun çıksa, milli duyguları sömürüyor der misiniz? Lütfen yanlış anlamayın, Erzurum hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. Sadece bu soruya ne cevap vereceğinizi merak ettim.

Bir gün Türkiye'den silah mekaniği olarak son çıkan Call of Duty oyunları seviyesinde, hikaye olarak da sağlam bir oyun çıksa, milli duyguları sömürüyor der misiniz? Lütfen yanlış anlamayın, Erzurum hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. Sadece bu soruya ne cevap vereceğinizi merak ettim.

Call of Duty seviyesinde bir Türk oyunu çıkarsa para var demektir. İçerikleri sağlam ve özgün olur.

Bir gün Türkiye'den silah mekaniği olarak son çıkan Call Of Duty oyunları seviyesinde, hikaye olarak da sağlam bir oyun çıksa, milli duyguları sömürüyor der misiniz? Lütfen yanlış anlamayın, Erzurum hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. Sadece bu soruya ne cevap vereceğinizi merak ettim.
Hayır hocam demem kapıyı açıyorsun milli şarkılar çalıyor , her 10 metre karede bir cami var(!). Bence sadece bizim milletimiz oynasın diye yapılmış bir oyun gibi Zula da ilk başlarda öyleydi gerek haritaları gerek göndermeleri olsa oynar mıyım? Hayır ama yine de zula kendini Global'de kendini az da olsa göstermek için değiştirmeler yaptı.

Bir gün Türkiye'den silah mekaniği olarak son çıkan Call Of Duty oyunları seviyesinde, hikaye olarak da sağlam, Türk askerlerini anlatan bir oyun çıksa, milli duyguları sömürüyor der misiniz? Lütfen yanlış anlamayın, Erzurum hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. Sadece bu soruya ne cevap vereceğinizi merak ettim.
Hayır asla öyle demem çünkü bir savaş oyunu çıkarsa Türkiye'nin katıldığı kazandığı savaşlar konu alınacaktır muhtemelen. Buna destek veririm çünkü Türk yapımı bir savaş oyununda Alman'ları oynasak saçma olur. Ama böyle bir oyunda oyunun adını Erzurum koyup iğrenç mekanikler ve grafikler kullanarak yapılan bir oyun olursa tepkim yine aynı olacaktır.

Geri
Yukarı