Sadece bilgisayarlardan internete bağlanılmıyor

NOCHIMERA

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, sorunum artık saç baş yolduracak kıvama geldi, desteğinize ihtiyacım var.

Sorunum şu şekilde, bilgisayarı açtığımda bilgisayarımda internet bağlantısı gitmiş görünüyor. Modeme bağlı olan diğer cihazlarımda bu sorun mevcut değil. Sadece bilgisayarımda yaşıyorum bu sorunu. Çözümü sadece modemi tamamen fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurunca buluyorum ancak bilgisayarı yeniden başlatınca veya kapatıp açınca internet yine gelmiyor bilgisayarıma. Ağ bağlantıları kısmında sürekli "tanımlanıyor, ağ bağlantısı yok" uyarıları döngüye girip duruyor. Windows 11 en güncel sürümdeyim, ağ sorunu sına kısmını denediğimde "ağ bağdaştırıcısı yeniden başlat" butonu sürekli döngüde oluyor, sorunu çözmüyor. Denediğim adımların hepsini tek tek yazacağım. ISS ise sorunu modeme atıp geçiştirmeye çalışıyor bu arada.

Denediğim adımlar:

• Modemi değiştirdim.
  • DHCP otomatikte sorun aynı, DHCP kapatıp IP verince de aynı, DNS değiştirince de sorun aynı.
  • Farklı Ethernet kablosu ile denedim.
  • Bir yabancı forumda modemi farklı prize, güç kaynağına takıp deneyin önerisini de denedim.
  • Temiz kurulum yaptım bilgisayara.
  • Hiçbir program veya bir şey yüklemeden test ettim.
  • Ethernet adaptör alıp onunla da test ettim.
  • CMD ekranında denenebilecek her şeyi denedim (yabancı kaynakları okumak dahil).
  • Yazılım ve driver güncellemelerini yaptım, chipset vs. her şeyi de kurdum.
  • TurkNet, ekranlarında sorun görünmediğini söyleyip sorunu farklı yerlere atıp geçti.

Gözden kaçan başka bir şey var mı yok mu bilmiyorum o yüzden sizlerden tavsiyeler bekliyorum.

Geri
Yukarı