Sadece C Diskine Format Atmak İşe Yarar mı?

Penaldo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba sistemimde 1 tane HDD var(C ve D diskini ben oluşturdum). Sadece C diskine format atmak istiyorum oyunlar D diskinde olduğu için bu işlemi yapsam temiz format olur mu? Yani herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Edit: Aslında tam sormak istediğim sadece C diskine format atsam performans kaybı yaşar mıyım sorun çıkar mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba sistemimde 1 tane HDD var(C ve D diskini ben oluşturdum). Sadece C diskine format atmak istiyorum oyunlar D diskinde olduğu için bu işlemi yapsam temiz format olur mu? Yani herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Format sırasında C ve D diski diye gözüküyorsa 2'sini de seçebilirsin temiz olur :D yoksa zaten C'yi seçeceksin.

Her şeyi D'ye yedekleyip format atarsanız sonradan D'yi kullanabiliyorsunuz herkes zaten oyunları vb D'ye yüklerder eğer Windows çökerse veya virüs falan bulaşırsa bir şey olmasın diye.

Sadece C diskine format atarsan performans kaybı yaşamazsın. Windows C diskinde olduğu için sorun olmaz. Oyunları her zaman D diskine kur ki format attığında tekrar indirmek zorunda kalma.

Geri
Yukarı