Sadece GNU/Linux kullanan var mı?

Var mı?

• Evet

Oy: 52 52,5%
  • Hayır

Oy: 47 47,5%

• Oy verenlerin toplamı
    99

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Evet, sadece GNU/Linux kullanan arkadaşlar. Hayatınız nasıl gidiyor yazılım dünyasında?
Evet, haklısınız. Bir kabzımaldan beklenmeyecek bir soru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmak isterim ama oynadığım bir oyundaki bir modu bir türlü Linux'da çalıştıramadım. Ayrıca korsan oyun oynamak istersem mecburen Windows kurmam gerekecek yani benim için şu anlık imkansız.

Yazılım dünyası derken? Yazılım geliştirmekse ben yazılım geliştirmiyorum ama sadece GNU/Linux kullanıyorum, Windows falan yok sistemde.
Kullandığın gündelik programlar, oyunlar, edit programları falan.
Kullanmak isterim ama oynadığım bir oyundaki bir modu bir türlü Linux'da çalıştıramadım. Ayrıca korsan oyun oynamak istersem mecburen Windows kurmam gerekecek yani benim için şu anlık imkansız.
Korsan oyunları Linux'da oynarsın. Hem Lutris hem de Proton ile oynarsın güzelce. Ayrıca AV'de var. Korsan oyunları tararsın rahatça.

Bilgisayarıma 2 yıldır Windows kurmadım, sadece Linux kullanıyorum.

Windows ile yaşadığım sorunlar:

Windows kullanmayı unuttuktan sonra tekrar Windows kullanmaya çalışmak, ilk kez Linux kullanmaya çalışmaya göre daha zor.

Bir ayar değiştirmek için ayarları açıyorum, denetim masasına yönlendiriyor. Denetim masasını açıyorum, ayarlara yönlendiriyor.
Babanın git annene sor, annenin de git babana sor demesi gibi

Windows ile bir program kurmak istediğimde internetten manuel olarak indirip kurmak zorunda kalıyorum. Yayıncının orijinal sitesini bulmak da ayrı bir dert. Mayın tarlası gibi.

Arayüzü beğeniyorum. Değiştirmek istediğimde yapamazsın cevabı alıyorum.

Sistem ağır çalışıyor. Ryzen 5 1600X işlemci, NVMe SSD ve 48GB RAM'e sahip olmama rağmen siteme yük binince sistem kitleniyor, bilgisayarı kullanamıyorum.

Komut satırı var ama bir işe yaramıyor. Her şeyi teker teker arayüz ile yapmak zorundayız. Dosya işlemleri çok uzun ve zahmetli oluyor.

Görev çubuğunda bir dosya veya uygulama aratıyorum, Bing'i açıyor.

Çıkan reklamlara ve toplanan verilere hiç girmiyorum bile.

Yeter daha, sinirlendim.

Son düzenleme:

Edit programı olarak kdenliev ve GIMP var, gündelik programlar Firefox, oyunlar ise ETS 2 ve CS:GO, 21 Haziran'da ücretsiz olduğunda Fall Guys oynamayı düşünüyorum.

Ayrıca korsan oyun oynamak istersem mecburen Windows kurmam gerekecek.

Linux'a uygun crack bulursan gerekmez.(illa native Linux destekli olmasına gerek yok ben crack GTA:SA oynadım ve GTA:SA'nın Linux desteği yok)

Korsan oyunları Linux'da oynarsın. Hem Lutris hem de Proton ile oynarsın güzelce. Ayrıca AV'de var. Korsan oyunları tararsın rahatça.
Korsan oyun Proton'la oynanıyor mu?
Edit programı olarak kdenliev ve GIMP var, gündelik programlar Firefox, oyunlar ise ETS 2 ve CS:GO, 21 Haziran'da ücretsiz olduğunda Fall Guys oynamayı düşünüyorum.

Linux'a uygun crack bulursan gerekmez.(illa native Linux destekli olmasına gerek yok ben crack GTA:SA oynadım ve GTA:SA'nın Linux desteği yok)
10 yıllık oyun zaten Wine'ın eski programlara ve oyunlara desteği iyi.

Korsan oyun Proton'la oynanıyor mu?

Linux uyumlu bir crack ise oynarsın.

10 yıllık oyun zaten Wine'ın eski programlara ve oyunlara desteği iyi.

10 yıllık diye değil yalnız crack Linux uyumlu olduğu için, ek olarak Wine genel olarak bütün Single Player oyunlarda iyi örnek olarak Cyberpunk, RDR2 ve Witcher 3'ü verebiliriz, bu 3 oyun yeni oyunlar olmasına rağmen proton ile oldukça iyi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı