Sadece isimle dava açılabilir mi?

Bakın ben yapanı suçlu değildir demiyorum. Üç taraflı suç vardır. Bot saldırısını yapan kişi, Aternos firması ve sunucusu çökertilen çocuk. Burada ağırlıklı olarak Aternos'ta. Hesap güvenliğini sağlayamadığı için. Sunucusu çökertilen çocuk ise tehdit suçu yaratıyor bot saldırısını yapan kişiye.
Eğer birisi benim tüm güvenlik önlemlerini aldığım halde hesabımı çalsa ben iki tarafa dava açardım. Hem siteye hem de hesabımı çalan kişiyi dava ederdim. Tüm güvenlikten kastım nedir. Kendi şahsi yüksek güvenlik önlemini aldığım mail hesabımı kullanmak, hesap oluştururken zor bir şifre kullanmak, 2FA kullanmak ve Authenticator kullanmak. Eğer bunları hesabımı çalan kişi atlatabiliyorsa suç burada benim değildir. Ben gerekenleri yapmış bulunurum. Burada suç sitenin suçu olur. Umarım anlatabilmişimdir.

Bakın ben yapanı suçlu değildir demiyorum. Üç taraflı suç vardır. Bot saldırısını yapan kişi, Aternos firması ve sunucusu çökertilen çocuk. Burada ağırlıklı olarak Aternos'ta. Hesap güvenliğini sağlayamadığı için. Sunucusu çökertilen çocuk ise tehdit suçu yaratıyor bot saldırısını yapan kişiye.
Eğer birisi benim tüm güvenlik önlemlerini aldığım halde hesabımı çalsa ben iki tarafa dava açardım. Hem siteye hem de hesabımı çalan kişiyi dava ederdim. Tüm güvenlikten kastım nedir. Kendi şahsi yüksek güvenlik önlemini aldığım mail hesabımı kullanmak, hesap oluştururken zor bir şifre kullanmak, 2FA kullanmak ve Authenticator kullanmak. Eğer bunları hesabımı çalan kişi atlatabiliyorsa suç burada benim değildir. Ben gerekenleri yapmış bulunurum. Burada suç sitenin suçu olur. Umarım anlatabilmişimdir.
Anladım dediğinizi ancak bende diyorum ki, bunu gidip bir savcıya söyleseniz suçlu olarak hesabını çaldıran kişiyi bulmaz büyük ihtimalle. Siz diyorsunuz ki gerekli önlemi almadıysa çaldıran da suçludur çalanda. Ancak bu dediğiniz sadece sizin için geçerli. Sizin bakışınıza göre çaldıran da suçlu olabilir. Ama dediğim gibi dava açılma durumunda savcı, hakim hesabını çaldıran kişiye dikkat etseydin diyerek evine yollayacağını sanmam.

Son düzenleme:
Sizin dediğinizin mantığıyla gidelim. Marketler gibi yerler de de eşyalarınızı orda burda bırakmayın güvenliğinden siz sorumlusunuz der. Bu durumda bir yerde unutulan eşyayı çalan kişi suçsuz oluyor da çaldıran mı suçlu oluyor? Market eşyalarınızın korunmasından ben sorumlu değilim diyor bundan bana suç bulamazsınız diyor sadece.
Çalan kişi suçsuz oluyor ne alaka.
Market suçsuz oluyor onu diyorum.

Market görevlileri müşteriyi uyarmak zorunda değil unuttuklarına dair, görmemiş te olabilirler.

Arkadaşım ona bir şey demedim zaten. Ben çalan adama diyorum. Sunucu da suç demiyorum.

Market görevlileri müşteriyi uyarmak zorunda değil unuttuklarına dair, görmemiş te olabilirler.
Önce yazdığımı iyi okuyup anlamanızı öneririm. Benim başta ne dediğimi de okuyun

Yeni konular

Geri
Yukarı