Sadece JavaScript üzerine yoğunlaşmak

Lycoment

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba JavaScript yazmayı çok seviyorum fakat aynısı HTML ve CSS için geçerli değil bunları yazarken çok sıkılıyorum bu da tüm performansımı etkiliyor, ortaya güzel tasarımlar çıkartamıyorum yaptığım her şeyden soğuyorum bu yüzden ve öğrenim serüvenimi de etkiliyor. Sormak istediğim sadece JavaScript üzerine web Front-End kariyeri mümkün mü sizce? Yani sadece HTML & CSS temellerini bilsem üstüne de kendimi JavaScript'de geliştirsem bir kariyer yapabilir miyim sizce. Özellikle yurt dışı için soruyorum bu soruyu yanlış anlaşılmasın Back-End tarafında olmak istemiyorum Front-End için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece HTML, CSS ve JavaScript ile gelişmeniz imkansıza yakın. Eğer kendinizi profesyonel olarak geliştirmek istiyorsanız bir kaç programlama dili daha eklemeniz gerekiyor. Çünkü bunların arasından sadece JavaScript'e programlama dili diyebiliriz. Maalesef böyle olmaz. Sadece gelişmemiş ve tanınmayan siteler bu üç dili kullanır.

Sadece HTML, CSS ve JavaScript ile gelişmeniz imkansıza yakın. Eğer kendinizi profesyonel olarak geliştirmek istiyorsanız bir kaç programlama dili daha eklemeniz gerekiyor. Çünkü bunların arasından sadece JavaScript'e programlama dili diyebiliriz. Maalesef böyle olmaz. Sadece gelişmemiş ve tanınmayan siteler bu üç dili kullanır.
Saçmalık üstüne saçmalık. Sadece JS ile bile çok çok iyi yerlere gelebilir. Ayrıca size HTML, CSS ve JS kullanan sitelerin gelişmemiş ve tanınmayan siteler olduğunu kim söyledi?

Hocam Türkiye'de her ne kadar çok yaygın olmasada JS developer denen pozisyon dünyada bir hayli popüler. Yani her türlü iş yaparsınız rahat olun.

Saçmalık üstüne saçmalık. Sadece JS ile bile çok çok iyi yerlere gelebilir. Ayrıca size HTML, CSS ve JS kullanan sitelerin gelişmemiş ve tanınmayan siteler olduğunu kim söyledi?

Hocam Türkiye'de her ne kadar çok yaygın olmasada JS developer denen pozisyon dünyada bir hayli popüler. Yani her türlü iş yaparsınız rahat olun.
Teşekkür ederim cevap için içimi rahatlattın biraz olsun.

Olur tabii ki iyi bir tasarımcı olmak zorunda değilsin. Frontend tasarımdan ibaret değil. Aslında tasarım çok küçük bir kısmı. VanillaJS sonrasında ise Angular-React JS öğrenip çok sağlam kariyer yapabilirsin.

JavaScript gerçekten çok gerekli bir dil, ona bir şey demiyorum ama JavaScript'in yanına sadece bu dilleri kullanmak mantıksız olur dedim.

JavaScript gerçekten çok gerekli bir dil, ona bir şey demiyorum ama JavaScript'in yanına sadece bu dilleri kullanmak mantıksız olur dedim.
Front-End için JS kullanırsınız, gereklilik varsa front-end frameworklerini kullanırsınız. Backend'e bakacaksınız yine JS kullanırsınız birde yanına Node kullanırsınız işiniz hallolur.

Front-End için JS kullanırsınız, gereklilik varsa front-end frameworklerini kullanırsınız. Backend'e bakacaksınız yine JS kullanırsınız birde yanına Node kullanırsınız işiniz hallolur.
React ve Angular hakkında ne düşünüyorsunuz? JavaScript’ten sonra bu ikisini öğrenmeyi düşünüyorum Front end’de elimi güçlendirmek için.

Geri
Yukarı