Sadece öğretmenleri aşılamak yüz yüze eğitim için çözüm mü ?

Açıp açmamalarına karışmam fakat sınav iptal olsun diyenlerin %70'i sağlıktan çok tembellik yüzünden söylüyor.

Ama haklılar hiç kimse bir şey anlamadı derslerden ve Online derse Online sınav yüz yüze derse yüz yüze sınav daha doğru Online,okul gibi değil ama siz çıkmış okuldaki gibi normal sınav olalım diyorsunuz.

Ama haklılar hiç kimse bir şey anlamadı derslerden ve Online derse Online sınav yüz yüze derse yüz yüze sınav daha doğru Online, okul gibi değil ama siz çıkmış okuldaki gibi normal sınav olalım diyorsunuz.

Online yaparlarsa kopyanın önüne geçemezler.

Bence şu virüs bitene kadar sınavlar hep Online olsun ve buna da karışılmasın.
1614159335108.png

Online yaparlarsa kopyanın önüne geçemezler.

Online da bizim dersi daha iyi anlamamız için ne yaptılar.

Bence şu virüs bitene kadar sınavlar hep Online olsun ve buna da karışılmasın.
Eki Görüntüle 893794

Online da bizim dersi daha iyi anlamamız için ne yaptılar.

Ne deseniz haklısınız ama bir konuda değil sınav Online olamaz özelliklede şu söz "yüz yüze eğitime yüz yüze sınav ise Online eğitime Online sınav´´ aşırı saçma bırakın kopya çekek diyorsunuz da bu sefer çalışan ile çalışmayan eşit mi olacak?

Ne deseniz haklısınız ama bir konuda değil sınav Online olamaz özelliklede şu söz "yüz yüze eğitime yüz yüze sınav ise Online eğitime Online sınav´´ aşırı saçma bırakın kopya çekek diyorsunuz da bu sefer çalışan ile çalışmayan eşit mi olacak?

Bu çalışan ve çalışmayan ile alakası yok kimisi derse giremiyor kendi çalışarak anlamıyor kimisi derse giriyor uygulama atıyor kimisinin interneti yavaş oluyor sesler donarak geliyor hiçbir şey anlamıyor kimisini telefonu bilgisayarı kötü oluyor dersin ortasında Zoom yanıt vermiyor diyor veya mavi ekran veriyor.

Bugün öğretmenlerin aşılaması başlamış. Yüz yüze eğitim artık başlayacak, fakat dün 9107 vaka çıktı. Bazı bilim kurulu üyeleri ve eğitimciler, okulun hala açılmasını riskli olarak görüyor. Aynı zamanda bence yani sadece öğretmene tek bir doz aşılayarak okulları açmak mantıklı değil. Sonuçta yine öğrenciler aşılanmadı, yine sosyal mesafe, tedbir falan olmayacak, velilerde aşılanmadı. Bana kalırsa yine 2-3 haftaya patlak verir kapanır. Amacın sınavları yapmak olduğunu düşünüyorum. Yoksa cidden mantıken günlük 10 bin vakaya dayanmış bir sayıda, yüz yüze eğitim ve sınav hiç mantıklı değil. Siz neler düşünüyorsunuz ? Bir de E- Okul uygulamasından ders programıma baktım. Galiba tam gün açılıyor. Cidden düşündüm, neresinden baksan hiç mantıklı gelmiyor bana.
Açılsa ne olacak ki. Maksimum 2 hafta sonra vakalar 2 katına çıkınca tekrar kapatıcaklar. Onlarda biliyor bunu ama niye hala üzerine üzerine gidiyorlar anlamıyorum. Okulların açılması şart falan da değil. Hatta içinde bulunduğumuz durumda inanılmaz mantıksız. Eğitimden önemli şeyler var. Mesela sağlık, mesela ailende ki bireylerin hastalık kapmaması. Başka ülkelerde eğitim durdu komple. Onlarda da öğrenci yok mu? Onlar robot mu yetiştiriyorlar da onlar okulları kapatıyorken biz kapatamıyoruz?

Yeni konular

Geri
Yukarı