Sadece şınav ve mekik çekerek kas yapılır mı?

elegiac

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam 15 yaşındayım boyum 184 cm ve 73 kiloyum. Bel çevremde yağlanma var. Öncelikle birkaç kilo verip kol ve göğüs kası yapmayı planlıyorum. Ancak nasıl yapıldığı hakkında pek bir bilgim yok. Sizce sadece şınav ve mekik çalışarak kas yapılır mı yapılamazsa nasıl yapılır?

Yapılır ama zorlaman lazım. Mesela 50 şınav çektim yeter desen olmaz. Ben günde 3-4 saat değişik hareketler yapıyorum zar zor damarlarım gözükmeye başladı.

Mekik ve şınav egzersizi iyi olsa da tek başına geliştirme olamaz. Bulk dönemi, cutting kavramlarını araştırmalısınız. Beslenmenize dikkat etmeli ve boy uzama çağınızda olduğunuzdan ötürü fazla ağırlık egzersizleri yapmamalısınız.

Arkadaşlar selam 15 yaşındayım boyum 184 cm ve 73 kiloyum. Bel çevremde yağlanma var. Öncelikle birkaç kilo verip kol ve göğüs kası yapmayı planlıyorum. Ancak nasıl yapıldığı hakkında pek bir bilgim yok. Sizce sadece şınav ve mekik çalışarak kas yapılır mı yapılamazsa nasıl yapılır?
Gelişim sağlarsın elbette ama kısıtlı olarak. Daha fazla hareketi iyi öğrenip uygulamanı öneririm.

Yapılır ama kilo almaya başlarsanız görüntü beklentinizin altında olur. Bu kilonuzla sizi tatmin edecek görüntünüz olur yine de. Alabilirseniz barfiks barı fena olmaz

Geri
Yukarı