Sadece Türkiye Çin'in ürettği koronavirüs aşısını aldığı doğru bir haber mi?

Bu listenin bir kaynağı yok gibi geldi internetteki ülke açıklamalarına göre liste oluşturmuş olmalılar.
İşin diğer tarafı Çin aşısı neden çekici tek bir sebebi var maliyet biliyor musunuz bilmiyorum Çin ile aramızda yerli para kullanımına dair anlaşma var bu nedenle olmayan döviz ile alamayacağımıza göre bu seçenek kalıyor bakanımıza eli kolu bağlı olmayan döviz rezervi ile bağlı.
Geçenlerde ABD büyük elçisi haberlere çıkmıştı 1-2 ay önce borcunuzu ödeyin ABD'li şirketlere yoksa ilaç alamazsınız gibi konuşma yapmıştı gerçekler bunlar maalesef.
Atıyorum arabadan alınan vergiler neden bu kadar yüksek elde döviz rezervi yok şirketler devletten döviz ile dolar olarak parasını istiyor vergi inerse olmayan döviz ise TL değer kaybına çok hızlı bir şekilde maruz kalacaktır artı devletin döviz borcu da eklenince araba tabii pahalı olur.
Ayrıca devletimiz sürekli teşvik paketi çıkartıyor vergi affı duyuruyor çünkü Türkiye'de şirketlerin %80'i tahminime göre vergi kaçıyor ve bunun engellenemiyor oluşu nedeni ile benim ve tüm emekçi kardeşlerimin cebinden vergi olarak çıkıyor.
Kısaca aşıya para yani dolar yok.

Geri
Yukarı