Sadece Windows olan MacBook'a tekrar OS X kurmak

RAEE

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
LOJİSTİK-BİLGİSAYAR DONANIMCISI
Merhaba;

MacBook Pro'ma (A1398) OS X'i silip sadece Windows kurmuştum. Fakat tekrardan OS X'e dönemiyorum. Internet recovery Services'ten diski format attığım zaman hata veriyor. Muhtemelen dosya sistemi komple Windows'a uyumlu olduğundan OS X yükleme sağlayamıyorum. İçindeki Windows'u komple sıfırlayıp tekrardan OS X'e tekrar nasıl dönebilirim? Sosyal'de bununla ilgili konu çok açılmış ama çözümünü bulamadım.

Desteklerinizi rica ederim.

Yok olmuyor. Dediğin çok mantıklı geldi, denedim. Ama APFS olarak denesem bile S.M.A.R.T hatası veriyor. Ama Windows'ta sorunsuz kullanıyorum.

Yok olmuyor. Dediğin çok mantıklı geldi, denedim. Ama APFS olarak denesem bile S.M.A.R.T hatası veriyor. Ama Windows'ta sorunsuz kullanıyorum.

Hocam direkt olarak Hackintosh geçin o zaman. Normal MacOS'den bildiğim kadarıyla pek bir farkı yok.

Bir de @566156 hocam senin daha bilgili olduğun bir alan. Var mıdır bir çözüm önerin?

Merhaba;

MacBook Pro'ma (A1398) OS X'i silip sadece Windows kurmuştum. Fakat tekrardan OS X'e dönemiyorum. Internet recovery Services'ten diski format attığım zaman hata veriyor. Muhtemelen dosya sistemi komple Windows'a uyumlu olduğundan OS X yükleme sağlayamıyorum. İçindeki Windows'u komple sıfırlayıp tekrardan OS X'e tekrar nasıl dönebilirim? Sosyal'de bununla ilgili konu çok açılmış ama çözümünü bulamadım.

Desteklerinizi rica ederim.

İmaj dosyasını macOS'i indirme kısmından indirin, TransMac uygulaması ile USB belleğe yazdırıp deneyin.

Hackintosh mantıklı gözüküyor ama, bu yöntem de sanki kendi evime hırsız gibi girmek gibi oluyor :D

Hocam USB'yi zaten belleğe yazıp macOS kurmayı denedim. Normal eski Apple file sistemi ile denedim olmadı. AFPS olarak denedim Yine olmadı. Çünkü direk S.M.A.R.T hatası alıyorum. SSD'de sorun yok ama. Şuan Windows'ta kullanıyorum :D Buna da geçme sebebim, Bootcamp üzerinden Windows kurmamdı. Çünkü bluetooth, trackpad ve klavye düzgün çalışmıyor. Bu da benim işimi sıkıntıya sokuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı