Saftirik hala okunur mu?

Ben geçenlerde bir nostajli yapıp okumuştum. Okurken kitaba değil de yazları sahilin yanında kitabı okurkenki hislerimi tekrar tekrar yaşamıştım. Çok değişik bir histi. Okunur mu okunur.
Ben de o tür anılar yok maalesef, sadece okuldan gelince boş vaktim olduğunda okuyordum :D

Okunur hem de nasıl. 2000 TL tartışılır, bütçe sorununuz yoksa verilebilir diye düşünüyorum ama bir tanesini alıp deneyip hoşunuza gidiyorsa ikinci elden satıp seti almak daha mantıklı. 🙂
Alt tarafı bir kitap için ikinci el olayına hiç bulaşmak istemiyorum ama zaten set almam büyük ihtimalle. Elimde 3-4 tanesi var ve hepsi de farklı sıralamada. Mecbur tek tek bulmam gerek :(

En son D&R'a gittiğimde bir tanesi 200 lirayı geçmişti. İnternette daha ucuzdur ama değer mi bilmiyorum.
Eğer ilk aldığım keyfi verebilecekse değer ama veremezse işte boş yere 200 gitmiş olacak.

@Cemtastan23 tekrar okunabilecek kitaplar, zaten ülke şartlarında eğlenmek veya vakit geçirmek için minimum 200 TL'yi gözden çıkartmak gerekiyor. Yılda bir kez okuyup hiç değilse onca derdin arasında kafa dağıtmaya iyi gelecek türden kitaplar. Değer diye düşünüyorum. 🙂
Tabii çok pahalı değil şu zamana göre ama boş yere para ödemek biraz sorun olur. Bir de ben okuduğum, izlediğim, oynadığım vs. şeyleri tekrar yapamıyorum yani muhtemelen 1 kere okuyup salacağım. Elimdeki 4 kitabı yıllar önce okumama rağmen hala ezberimde ve tekrar okuyamıyorum, keyif vermiyor.

Son düzenleme:
Bana okuma alışkanlığı kazandıran bir seridir Saftirik serisi. Ortaokulda 3-4 tanesini almıştım ve o kadar keyifli okumuştum ki neredeyse 1-2 hafta içerisinde dördünü de bitirmiştim. Sanırım serinin daha birçok kitabı da var okumadığım.
Okumak da istiyorum ama şöyle bir durum var ki şu an 18 yaşındayım :D
Sizce hala keyif verebilir mi yoksa sadece çocukluk döneminde mi keyifliydi?
Al dene diyebilirsiniz ama sanırım 1 setin fiyatı şu an 1500-2000 TL yani denemek için biraz pahalı :D
Hocam bende var 1'den 13'e kadar okumuyorum şu an ama 7-8 kere bitirmişimdir. Çok zevkliydi. Boşta duruyor şu an.

Fiyat konusunda sorunum yok hocam. Benim demek istediğim olay seriyi 2000-2500 liraya alırsam ve eğer eski keyfi vermezse boş yere para vermiş olacağım. Bir de genel olarak 2. el ürünlerle çok ilgilenmiyorum, insanlar çok boş uğraştırıyorlar.
Bu arada şu anda telefonda olduğum için bağlantıyı açamadım, belki benden kaynaklı da olabilir.

Geri
Yukarı