Sağ bademcik altında şişlik

rowls14

Centipat
1 Hafta önce bademciklerim şişti abartı bir ağrı veya acı yoktu. 2 güne kendiliğinden iyileşti ama elimle dokunduğumda sanki sola göre biraz daha şişik sağ taraf bir de sağ bademciğimin altında top gibi bir şey var ne ağrıyor ne de acı yapıyor, yutkunma veya yemek yerken bir sorunum yok. Ama şişlik beni rahatsızda etmiyor ama araştırdığımda ne zaman okusam sürekli kanser kelimesini görüyorum. (Solda da aynı şişlik var ama sağ kadar büyük değil o ele gelmiyor) doktora gideceğim ama daha önceden yaşamış biri var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarif ettiğin bölgede birden fazla lenf bezleri mevcut. Bazen hasta olunduğunda lenf bezleri (Vücudu toksinlerden ayıran doku ağı, organ )
aşırı şişebiliyor. Kulak burun boğaza muyane olursan detaylı ultrasonografi ile daha iyi anlarlar.

Yüksek ihtimal aşırı iltihabi bir boğaz enfeksiyonu nedeniyle lenf bezlerinde şişlik olmuştur. Hemen olaya kanser vs diye bakmayın.Bence bir kkb uzmanına görünün. Antibiyotik hap veya iğne tedavisi falan verirler muhtemelen. Geçmiş olsun şimdiden.

İnternete elim burkuldu yazsanız yine kanser teşhisi koyarlar :). Lenf beziniz şişmiş olabilir geçen hafta bende de sağlı sollu şişmişti. Doktor antibiyotik yazabilirim ama zamanla geçer dedi. Sizin için de en iyisi doktora gitmeniz.

Ben kafayı çok takıyorum böyle şeylere doktora gitmeden bildiğin sanki hastalık dan öleceğim hayır ağrısa tamam diyeceğim de ağrımıyor sadece top bademciğin altın da şişik duruyor boynumu dik yapınca kayboluyor eğince belli oluyor :D tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Konu başlığını görünce bi boğazımı tuttum içim acıdı :D Zamanında çok çektim her ay minimum 2 kere boğazım bademciğim şişerdi inanılmaz kötü bi duygu. Sporun aksıyo, yerine göre aç kalıyosun, ağrısı acısı zaten tarif edilemez. Ankara'da bademcik ameliyatı oldum geçen sene kurtuluverdim :D Hala üşütünce boğazımda hafif bi yanma oluyo ama olsun o kadarda fazla bi acısı falan yok

Konu başlığını görünce bi boğazımı tuttum içim acıdı :D Zamanında çok çektim her ay minimum 2 kere boğazım bademciğim şişerdi inanılmaz kötü bi duygu. Sporun aksıyo, yerine göre aç kalıyosun, ağrısı acısı zaten tarif edilemez. Ankara'da bademcik ameliyatı oldum geçen sene kurtuluverdim :D Hala üşütünce boğazımda hafif bi yanma oluyo ama olsun o kadarda fazla bi acısı falan yok
Benim ağrımıyor gıram acı vermiyor sadece şişik oda elle dokununca belli oluyor uzakdan bakınca değil bende acaba bademciklerim inmiş mi diye bakarken haberin oldu bir de bademcik değil herhalde onun altı şişik oda psikolojimi bozdu :D doktora gitmeden evvel bi danışayım dedim insanlara belki daha önceden aynısını yaşayan vardır diye kısaca aslında kendimi doktora gidene kadar rahatlatmak istedim :D

Bende de benzeri şişlikler olmuştu. Orada bezeler mevcut. Kulak Burun Boğaz uzmanına görün. Eliyle yoklayıp eğer boyutundan şüphe ederse seni Ultrason'a yönlendirecektir. Daha sonra onun ne olduğuna Ultrason raporuna göre karar verecektir.

Merhaba aynı bölgede aynı sıkıntıyı yaşıyorum iki haftadır ancak herhangi bir hastalık geçirmedim, sadece iki üç hafta önce sağ tarafta yirmilik dişim çıkmaya başladı ve bayağı yara oldu ağzımın o tarafı. Ondan sonra bu şişliği fark ettim ve randevuyu bu sabah aldım ancak ben de sizin gibi çok takarım böyle şeyleri 🥺 doktor size ne dedi acaba?

Merhabalar aynı bölgede aynı sıkıntıyı yaşıyorum ancak herhangi bir hastalık geçirmedim sadece iki üç hafta önce sağ tarafta yirmilik dişim çıktı ve o kısım bayağı yara oldu. Şişlik de ondan sonra çıktı ve dişlerimin etrafındaki yaralar neredeyse geçti ancak şişlik geçmedi. Randevu aldım ama iki hafta sonrasına anca verebildiler. Ben de sizin gibi bu tarz şeyleri kafaya çok takarım 🥺. Doktor ne dedi acaba size?

Yeni konular

Geri
Yukarı