Sağlığı %60'larda olan Toshiba TR200 SSD ne kadar daha dayanır?

Volkan S

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar Toshiba TR200 modelinde SSD var bende. Biliyorum kronik sorunlu ama ben bilgisayarı aldığımda içinde onunla geldi. Neyse hayat göstergeleri disk info ve SSD Utility programı ile gösterdim. Biri 63 biri 59 diyor. Bu SSD beni daha ne kadar idare edebilir? Oyun oynamıyorum. Sadece gündelik işler ama daha geçenlerde bu değerler +1 fazlaydı. Teşekkürler. İyi sosyaller.

1649326868045.png

Merhabalar Toshiba TR200 modelinde SSD var bende. Biliyorum kronik sorunlu ama ben bilgisayarı aldığımda içinde onunla geldi. Neyse hayat göstergeleri disk info ve SSD Utility programı ile gösterdim. Biri 63 biri 59 diyor. Bu SSD beni daha ne kadar idare edebilir? Oyun oynamıyorum. Sadece gündelik işler ama daha geçenlerde bu değerler +1 fazlaydı. Teşekkürler. İyi sosyaller.

Eki Görüntüle 1352259

Hiç belli olmaz hocam. 1 haftada gider 1 günde gider 1 ayda programa bel bağlama derim.

Eki Görüntüle 1352259
SMART verileri temiz gibi. Okuma/Yazma değerlerinde kayıp yaşamadığın sürece sorun olacağını sanmam. SSD sağlığına çok takılma. Bu model kronik sorunlu modeller arasında geçiyor. Bu yüzden de sağlığı hızlı düşmüş olabilir.

Fakat sağlık düştü diye SSD çöp olacak diye bir şey yok. Performans'ta sorun yaşamadığın sürece sağlık sıfıra düştükten sonra senelerce bile kullanırsın belki. O sağlık firmanın biçtiği garanti aslında sıfıra düştükten sonrasına garanti vermem diyor, hemen de patlayabilir senelerce gidedebilir diyor yani. Bende Samsung 870 evo var. Firma 150 TB ömür biçmiş. Şuan sağlık sıfır 400 TB veri yazılmış. Cayır cayır çalışıyor ne Okuma/yazmada düşme var nede herhangi bir performansta. Aynı şekilde komşu'da kingston hyperx var onda da sağlık sıfırda fakat performansta tık yok sorunsuz kullanılıyor.

Sen bir de Okuma/Yazma değerlerini paylaşabilir misin. Eğer orda da kayıp yoksa SSD'de bir sorun yok demektir. Fakat ne kadar idare eder net bir şey söylemek mümkün değil. Sorunsuz tertemiz bu seni daha şu kadar idare eder deriz tak diye akşam bozulur yani orası hiç belli olmaz.

Normal değerleri 555Read / 540Write okuma bir tık düşmüşte yazma da yüksek kayıp yaşamış. Yani sonuçlar iyi değil. Yüzde sıfıra düşmeden de sorun çıkarabilir SSD. Onun için gittiği yere kadar kullan. Mecbur kalmadıkça SSD'ye bir şey yükleme 2. bir disk varsa oraya yüklemeye çalış. Yani bu değerler uzun süre bu şekilde kalıp aylarca belki yıllarca da götürebilir. Birden düşüp SSD'yi çalışmaz hale de getirebilir. Smart verilerinde zaten SSD 73 dereceleri görmüş. Isınma problemi de olabilir. Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsin. Yada böyle şansına kaç ay çalışırsa artık.

Normal değerleri 555Read / 540Write okuma bir tık düşmüşte yazma da yüksek kayıp yaşamış. Yani sonuçlar iyi değil. Yüzde sıfıra düşmeden de sorun çıkarabilir SSD. Onun için gittiği yere kadar kullan. Mecbur kalmadıkça SSD'ye bir şey yükleme 2. bir disk varsa oraya yüklemeye çalış. Yani bu değerler uzun süre bu şekilde kalıp aylarca belki yıllarca da götürebilir. Birden düşüp SSD'yi çalışmaz hale de getirebilir. Smart verilerinde zaten SSD 73 dereceleri görmüş. Isınma problemi de olabilir. Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsin. Yada böyle şansına kaç ay çalışırsa artık.

Hdd kullanıyorum dosyalarım için. Bir ara bannerlord yüklemiştim fan aşırı derecede dönüyordu. Sıcaklık o zaman bu kadar yükselmiş olabilir belki. aşırı ısınıyordu pc. Neyse gittiği yere kadar gitsin sonrasına bakarız. Herkese teşekkürler, iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı