Sağlığı düşük olan disk nereye kadar idare eder?

KaansiBlox

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 8GB
SSD 1: PNY CS2130 500GB SSD
SSD 2: WDC WDS120G2G0A-00JH30 1TB SSD
Ekran kartı: GeForce GTX 1050 TI
Anakart Üreticisi: Micro-Star International (MSI)
Anakart Modeli: B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84)
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor, 3400mhz, 6 Çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
BIOS Modu: UEFI
İşletim Sistemi: Windows 11 22H2 Build 22621.2428
Merhaba arkadaşlar, abimin yeni bilgisayar almasıyla birlikte bana eski bilgisayarını vermişti, bunu birkaç önceki konumda anlatmıştım.
Ancak disk sağlığının %30 olduğunu fark ettim, ve Windows'un bir süreden sonra "Windows bu diske yüklenirse disk bir süre sonra bozulabilir (?)" uyarısını verebilirmiş.

1707753544608.png

Diskin sağlığı kaç olursa, bu hatayı alırım?

Disk ömrünü doldurmuş zamanla dosya kaybı yaşamanız muhtemel. Sistem dosyası olursa cihaz mavi ekrana düşecektir ya da stabil çalışnayacaktır.

Disk ömrünü doldurmuş zamanla dosya kaybı yaşamanız muhtemel. Sistem dosyası olursa cihaz mavi ekrana düşecektir ya da stabil çalışnayacaktır.
Disk düzgün çalışmazsa kendini kilitleyip dosya kaybını engellemez mi? Ben öyle biliyordum.

Disk düzgün çalışmazsa kendini kilitleyip dosya kaybını engellemez mi? Ben öyle biliyordum.

Maalesef diskler konusunda pek bilgim yok ancak bildiğim kadarıyla yazdım. Dediğiniz durum olursa dosyaları korumasının ne anlamı kalıyor dosyaları alamadıktan sonra. Bunu tam olarak anlayamadım biraz daha detay verir misiniz?

Maalesef diskler konusunda pek bilgim yok ancak bildiğim kadarıyla yazdım. Dediğiniz durum olursa dosyaları korumasının ne anlamı kalıyor dosyaları alamadıktan sonra. Bunu tam olarak anlayamadım biraz daha detay verir misiniz?
Yani olan veriler gitmez fakat kendini yeni verilere kapatır demek istemiştim. En azından ben öyle biliyorum bilen biri aydınlatabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı