Sağlık bakanı Fahrettin Koca aşı oldu

Allah korusun ama ondan önce önlem al diye Allah sana düşünme becerisi vermiş değil mi?
Yani bu düşünme becerisini kullanıp önlem alınması gerekiyor ve aşı da bir önlemdir. Yani Allah korusun demeden önce kendi önlemini alman gerekiyor. Tabi bu aşı Çin olur, alman olur İngiliz olur orasını bilmem.

Bu şuna benziyor, sen sahil kumundan yapılmış bir evde oturuyorsun ama deprem için hiçbir önlem almıyorsun sadece Allah korusun diyorsun. Sence sen bir önlem almazsan Allah seni korur mu?

Lütfen yanlış anlama sadece söylemek istedim.

Hocam biraz yanlış anlaşılma olmuş. Allah korusun derken kastım ben istediğim gibi gezeyim ama bana covid bulaşmasın değil. Yani eğer hayırsız bir şeyse Allah'tan isteğim benden uzak durması.
Belki maske takmasam kurallara uymasam haklısınız ama bu aşı bir tık farklı bir şey gibi geliyor bana. Çünkü %100 doğruluğu yok ve gelecekte ne getirecek onu bilmiyoruz. Yaptırırız ya zarar gelirse? Bu da bir soru.

Yaptırırız ya zarar gelirse? Bu da bir soru.

Zaten bu Faz 1, Faz 2, Faz 3 aşamaları bunun için var, sana bir şey olmasın diye.
Tabi bazı şeyler gözden kaçabilir bir pandemi durumu olduğu için ama zaten bu şeyler gözden kaçmasın diye uzun zaman alıyor aşı çalışmaları.

Ama endişenizi de anlıyorum ve hak veriyorum.

Geri
Yukarı