Sağlık hizmetleri ücretsiz mi?

Eğitimde sanırım alınan vergilerle karşılanıyor. Aslında ücretsiz diye bizi yiyorlar.

Eğer sağlık hizmetleri ücretsiz ise neden sigorta ödeniyor? Bana göre tamamen bedava olması lazım. Örneğin eğitim nasıl ücretsiz ise sağlık da her vatandaşın ücretsiz yararlanması gereken bir durum.

O hizmeti devlet hayrına yapmıyor. Senin ve diğer vatandaşların vergisiyle yapıyor ama Türkiye'de insanlar hala devletin harcadığı paranın kendi parası olduğunu bilmiyor.

Eğer sağlık hizmetleri ücretsiz ise neden sigorta ödeniyor? Bana göre tamamen bedava olması lazım. Örneğin eğitim nasıl ücretsiz ise sağlık da her vatandaşın ücretsiz yararlanması gereken bir durum.
Sağlıktan yararlanmak için her ay belirli ücret ödüyorsun. Bunun için gelir testi yaptırıyorsun. Sonuca göre ücretsiz veya 150 TL(Aylık) karşılayarak sağlık sisteminden yararlanabilirsin. Sağlığa ulaşıp sonuç alma konusunda diğer ülkelere göre daha iyi olabiliriz ama sistem olarak maalesef kötüyüz ve her geçen gün kötüleşmeye devam ediyoruz. Problemler çözüme kavuşturulmazsa sigortanın bile karşılayamayacağı duruma geleceğiz ve daha yüksek miktarlar için hazır olun.

Evet, tamamen ücretsiz. Bağ-kur 1000 küsür TL, sudan ucuz! Ayrıca emekli olunca alacağın maaş 2000 TL bile değil. Gerçi son çıkan karara göre en az 2500 TL ama herkes için geçerli mi bilmiyorum.

Sağlık hizmetleri ücretsiz ama suriyeli iseniz. Türk vatandaşlarına sosyal guvenlik kurumu kaydı ve gss şartı var. Acil durumlar da ücretsiz.
Evet, tamamen ücretsiz. Bağ-kur 1000 küsür TL, sudan ucuz! Ayrıca emekli olunca alacağın maaş 2000 TL bile değil. Gerçi son çıkan karara göre en az 2500 TL ama herkes için geçerli mi bilmiyorum.
Sağlık hizmeti alan emeklinin maaşından katkı payı adında kesinti yapılıyor.

Geri
Yukarı