Sağlık sigortası olmadan ücretsiz sağlık hizmeti alınabilir mi?

18-25 yaş arası gençler aileleri üzerinden sigortalı yararlanır, 25 yaşını geçtiğiniz taktirde sistem sizi otomatik GSS'li yapıyor. Ancak bu hem sisteme çok geç yansıyor, hem de yüksek ihtimal size tebliğ edilmiyor. Ben okul aracılığı ile sigortamın ailemden düştüğünü öğrendiğimde e-Devlet üzerinde halen ailem üzerinden sigortalı gözüküyordum ve daha sonra 6 aylık geriye dönük pirim borcu ödedim. Gelir testi yaptırarak yeşil kartlı olabilirsiniz, fakat herhangi bir sağlık sigortası kapsamında olsanız bile muayene ve ilaç farkları ile en kötü hastaneye girip çıkmanız 50 liradan başlıyor.

Geçen ay recey tayip Erdoğan GSS borçlarını sildi. Ancak bu aydan sonra tekrar ödemeniz gerekecek diye biliyorum hocam.

Daha yeni ödedim habersiz geçirildiğim GSS borcunu, bilsem ödemezdim.

18-25 yaş arası gençler aileleri üzerinden sigortalı yararlanır, 25 yaşını geçtiğiniz taktirde sistem sizi otomatik GSS'li yapıyor. Ancak bu hem sisteme çok geç yansıyor, hem de yüksek ihtimal size tebliğ edilmiyor. Ben okul aracılığı ile sigortamın ailemden düştüğünü öğrendiğimde e-Devlet üzerinde halen ailem üzerinden sigortalı gözüküyordum ve daha sonra 6 aylık geriye dönük pirim borcu ödedim. Gelir testi yaptırarak yeşil kartlı olabilirsiniz, fakat herhangi bir sağlık sigortası kapsamında olsanız bile muayene ve ilaç farkları ile en kötü hastaneye girip çıkmanız 50 liradan başlıyor.

Üzücü, bende bu bilgiyi yardım etmek için babamdan almıştım arkadaşa.

Üzücü, bende bu bilgiyi yardım etmek için babamdan almıştım arkadaşa.

Bende amcam seçime kadar silinir diyordu biz korkup ödediydik sonra borçlar silindi...
Ama 25 yaşına kadar değil o eğer okul okuyorsan geçerli, ben 22 yaşıma gireceğim üniversite gitmedim mezun olur olmaz otomatik beni GSS'li yaptı sistem ailemin sigortasından faydalanmıyorum artık.

Şimdi sorum şu her ay 200-200 ödemek gerekir mi tekrar silinme olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı