Sağlıklı kilo nasıl alınır?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
174 69 kiloyum yağ oranım %13-14 100 kilolardan bu kilolara kadar düştüm deride bir tık sarkma var. Gözle görülür değil ama et biraz yumuşak. Bende bu yüzden 80 kiloya kadar temiz büyümek istiyorum. Üst tarafları biraz da alt tarafı kas olarak doldurmak istiyorum. Günde 2500 kalori civarı yakıyorum main kalori olarak.

Günde kaç öğün yemeliyim?
Kilo alma süreçini ne kadar devam etmeliyim?
Yağ almadan nasıl kas kazanırım?
Günlük ne kadar kalori tüketmeliyim?

1- Birisi tek öğünde yer der birisi öğünlere böl der yani kafana göre istediğin gibi.
2- İstediğin kiloya, görüntüye ulaşana kadar.
3- Yağ almadan kas yapmak istiyorsan abur cubur ve zararlı yağlar tüketmeyeceksin hatta direkt çok az yağ tüketeceksin tükettiğin yağda sağlıklı yağ olması lazım. Sağlıklı Protein ve karbonhidrat tüketerek kas yapabilirsin.
4- Günlük 2500 kalori yakıyorsan ortalama 3200 kalori alman lazım günlük.

Fakat tavsiyem bir anda kilo almaktansa 1 sene içinde adam akıllı kas yapıp bir yandan yavaş yavaş kilo alman olur çünkü birden bu kiloyu alırsan büyük ihtimalle o anlattığın vücuda ulaşamayacaksın kas kütlen yetersiz olacağı için ve bulk yapıyormuş gibi görüneceksin bu yüzden her türlü definasyona gireceksin.

174 69 kiloyum yağ oranım %13-14 100 kilolardan bu kilolara kadar düştüm deride bir tık sarkma var. Gözle görülür değil ama et biraz yumuşak. Bende bu yüzden 80 kiloya kadar temiz büyümek istiyorum. Üst tarafları biraz da alt tarafı kas olarak doldurmak istiyorum. Günde 2500 kalori civarı yakıyorum main kalori olarak.

Günde kaç öğün yemeliyim?
Kilo alma süreçini ne kadar devam etmeliyim?
Yağ almadan nasıl kas kazanırım?
Günlük ne kadar kalori tüketmeliyim?
Tavuk pilav ye,3 öğün yeterli, 3000 kalori al aynı zamanda spor solanuna git 3-5 aya kaslanırsın

Geri
Yukarı