Sağlıksız Kilo Almak

@astigmat13 Sporda sana al bu 100 kilo kaldır bakalım demeyecekler. Sana uygun ağırlık ve hareketler ile çalıştıracaklar. Sanki spora gitmekten utanıyorsun gibime geldi öyleyse bir arkadaşın ile spora başla daha rahat edersin. Ha sıkıntının sebebi para ise kendi vücut ağırlığın ile evde çalışabilirsin hatta bir sürü video internette var ama iraden isterse demir gibi olsun bir süre sonra evde yaptığın o sporu yapmayı bırakıyorsun.

Spor salonunda boyunun uzamasını etkilemeyecek hareketler verirler merak etme ama en iyisi aklına yatan bir spor salonuna git hoca ile face to face konuş. Ha konuştun ama aklına yatmadı internette calisthenic diye aratabilirsin.

Yok sıkıntı olan boyumun uzamasını yavaşlatacağı için ağırlık kaldırmak istemiyorum. Yoksa giderim.
Vücut geliştirme boy uzamasını engeller diye uydurulan yalanları unut. 28 yaşındayım ve 8 yaşından beri vücut geliştiriyorum, boyum 1.85. Spor yapanlar sağlıksız kilo alamaz diye bir kural yok. Halter hariç hiç bir spor dalı boy uzamasını engellemez. Boy genetik ile alakalıdır. Dışarıdan aldığın bütün besinler veya yaptığın sporlar sadece genetiğine destek olabilir. Spor yapıp sağlıklı beslenerek sağlıklı kilo alınır. Spor yapıp günde 2000 kalori yakıp sağlıksız 10000 kalori almak gibi.

Bir ara ben de bu durumu yaşamıştım aynı 9. sınıfta lise 4 e gidiyorum boyum 1,78 kilom 74 bir aralar o kadar zayıftım ki üflesen uçacaktım fakat zamanla ne oldu bilmiyorum lise 2'nin sonlarında doğru baya bir kilo aldım. Kollarım zayıf demişsin yüzme kursuna veya basketbol kursuna yazılabilirsin. Kilo ile ilgili olarak arkadaşlarda demiş fitness veya başka bir spor türü ile uğraş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı