Sahibinden dolandırıcılığı için kargoyu şubeden teslim almaya çalıştılar

Şentürk1910

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar.

Sahibinden üzerinden bir arkadaş iletişime geçti. Sattığım laptopu almak istediğini söyledi, her şeyi hallettik önden kapora vs aldım 2K. Ardından kargo süreci başladı, ben kargoyu kuzenime gönderecektim, oradan kuzenim alıp teslim edecekti. Kargoyu kargoladım, alıcı benden kargoyu teslim alacağı kişiyi vs. Sordu. Sadece adını verdim, ekstra olarak bir de telefonunu istedi. Tabii orada bir şaşırdım, dedim ne yapacaksın benim üzerimden haberleşirsiniz, önden bir arayım konumunu tam öğreneyim ona göre gidip alayım dedi kendisi.

Ben olaydan işkillendim, önce kargo şirketinin varış şubesini aradım sordum dışarıdan gelen bilgileri bilen birine kargoyu teslim ediyor musunuz diye, kargocu dolandırıcılık olabilir dedi eğer öyle bir şey soruyorlarsa dedi. Kargocu arkadaşa takip no verdim ve kargoyu yalnızca adreste teslim yapmaları gerektiğini söyledim. Ardından bu sabah bir taksici teslim alacak olan kuzenimi aramış, demiş abi böyle bir durum var kargoyu almamı istiyorlar. Kargoyu getirirsem 5 bin TL para vereceğini söyledi. Sizin haberiniz var mı diye sormuş, o taksiciden önce de 3 kişi kardeşiyim diyerek kargoyu almaya çalışmış ayrıca.

Bu çok akıllı arkadaş daha şubeye gelmemiş. Bilgisayar için önceden gidip işkillendirmiş kargocuları. Siz ticaret yaparken aman dikkat edin bu tarz şeylere.

2000₺ hayırlı olsun hocam. Vallaha bana niye denk gelmiyor böyle insanlar...
Sağolun hocam bu iş burada bitmedi daha, kargoyu teslim alacak olan kuzenim Cumhurbaşkanlığı Korumasında çalışıyor, tüm bilgilerine ulaştık babasının anasının numarasına kadar buldum daha beter edeceğim, sağlam duvar açarptı. Canı biraz yansın bir daha bulaşamasın bu tarz işlere. Ek olarak: WP üzerinden işletme hesabı olarak iletişim kuruyorlar sadece . Akıllı arkadaşın uberci ile yaptığı konuşma;

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    85,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    77,4 KB · Görüntüleme: 15
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    74,2 KB · Görüntüleme: 15
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    90,3 KB · Görüntüleme: 14
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    84,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Merhaba, arkadaşlar.

Sahibinden üzerinden bir arkadaş iletişime geçti. Sattığım laptopu almak istediğini söyledi, her şeyi hallettik önden kapora vs aldım 2K. Ardından kargo süreci başladı, ben kargoyu kuzenime gönderecektim, oradan kuzenim alıp teslim edecekti. Kargoyu kargoladım, alıcı benden kargoyu teslim alacağı kişiyi vs. sordu. Sadece adını verdim, ekstra olarak bir de telefonunu istedi. Tabii orada bir şaşırdım, dedim ne yapacaksın benim üzerimden haberleşirsiniz, önden bir arayım konumunu tam öğreneyim ona göre gidip alayım dedi kendisi.

Ben olaydan işkillendim, önce kargo şirketinin varış şubesini aradım sordum dışarıdan gelen bilgileri bilen birine kargoyu teslim ediyor musunuz diye, kargocu dolandırıcılık olabilir dedi eğer öyle bir şey soruyorlarsa dedi. Kargocu arkadaşa takip no verdim ve kargoyu yalnızca adreste teslim yapmaları gerektiğini söyledim. Ardından bu sabah bir taksici teslim alacak olan kuzenimi aramış, demiş abi böyle bir durum var kargoyu almamı istiyorlar. Kargoyu getirirsem 5 bin TL para vereceğini söyledi. Sizin haberiniz var mı diye sormuş, o taksiciden önce de 3 kişi kardeşiyim diyerek kargoyu almaya çalışmış ayrıca.

Bu çok akıllı arkadaş daha şubeye gelmemiş. Bilgisayar için önceden gidip işkillendirmiş kargocuları. Siz ticaret yaparken aman dikkat edin bu tarz şeylere.

Komik ama yine de korkutucu.

Cb korumasında çalışıyor,

Cb nedir?

Cumhurbaşkanı.

Merhaba, arkadaşlar.

Sahibinden üzerinden bir arkadaş iletişime geçti. Sattığım laptopu almak istediğini söyledi, her şeyi hallettik önden kapora vs aldım 2K. Ardından kargo süreci başladı, ben kargoyu kuzenime gönderecektim, oradan kuzenim alıp teslim edecekti. Kargoyu kargoladım, alıcı benden kargoyu teslim alacağı kişiyi vs. sordu. Sadece adını verdim, ekstra olarak bir de telefonunu istedi. Tabii orada bir şaşırdım, dedim ne yapacaksın benim üzerimden haberleşirsiniz, önden bir arayım konumunu tam öğreneyim ona göre gidip alayım dedi kendisi.

Enayi 2000TL'si çok tatlı olur git bir elinde zurna diğer elinde kalan 1920TL ile poz ver gönder😅 şaka bir yana ciddi bir ders almasını sağla. Şikayet et.

Yeni konular

Geri
Yukarı