Sahibinden dolandırıcılığı

Memolii7

Hectopat
Bir kamera ilanım vardı ve üçer günlük aralıklarla 3 farklı yurt dışından işletme numarası ben askerim gibi şeyler söyleyerek Nijerya'ya göndermemi istediler. Buraya kadar bir sorun yok gibi, sonrasında para işine gelindiğinde e-maile bir dekont geleceğini ve ben kargoyu verdikten sonra çekebileceğimi söylediler.

Tabii ben o anda çaktım mevzuyu, bu yolu kabul etmediğimi, Söyledim, sonra işim var benim vs. diyerek konuşmayı sonlandırdılar. Bundan sonra iki kişi daha aynı tür hesaplarla yazdılar. Onlara da sövüp engelledim artık.

Hesaplarına bakınca zaten fake olduğu anlaşılıyor, Google'dan alınmış profil fotoları, WhatsApp hesaplarının işletme hesabı olması gibi. Böyle şeylere düşmeyin ve ikinci el alış verişlerde kesinlikle elinize para geçmeden ürünü yollamayın. Ufak bir araştırma yaptım 10 yıl öncesinde bile bu tür dolandırma olayları oluyormuş, 10 yıldır aynı yöntem yani.

Son düzenleme:
Bir kamera ilanım vardı ve üçer günlük aralıklarla 3 farklı yurt dışından işletme numarası ben askerim gibi şeyler söyleyerek Nijerya'ya göndermemi istediler. Buraya kadar bir sorun yok gibi, sonrasında para işine gelindiğinde emailime bir dekont geleceğini ve ben kargoyu verdikten sonra.
Çekebileceğimi söylediler, tabii ben o anda çaktım mevzuyu, bu yolu kabul etmediğimi.
Söyledim, sonra işim var benim vs. diyerek konuşmayı sonlandırdılar. Bundan sonra iki kişi daha aynı tür hesaplarla yazdılar. Onlara da sövüp engelledim artık.

Hesaplarına bakınca zaten fake olduğu anlaşılıyor, Google'dan alınmış profil fotoları, WhatsApp hesaplarının işletme hesabı olması gibi. Böyle şeylere düşmeyin ve ikinci el alış verişlerde kesinlikle elinize para geçmeden ürünü yollamayın. Ufak bir araştırma yaptım 10 yıl öncesinde bile bu tür dolandırma olayları oluyormuş, 10 yıldır aynı yöntem yani.
Buna düşen kaldı mı ya? Eskiden ben Adana İncirlik üssünde askerim diyenler vardı.

Bir kamera ilanım vardı ve üçer günlük aralıklarla 3 farklı yurt dışından işletme numarası ben askerim gibi şeyler söyleyerek Nijerya'ya göndermemi istediler. Buraya kadar bir sorun yok gibi, sonrasında para işine gelindiğinde e-maile bir dekont geleceğini ve ben kargoyu verdikten sonra.

Çekebileceğimi söylediler, tabii ben o anda çaktım mevzuyu, bu yolu kabul etmediğimi, söyledim, sonra işim var benim vs. diyerek konuşmayı sonlandırdılar. Bundan sonra iki kişi daha aynı tür hesaplarla yazdılar. Onlara da sövüp engelledim artık.

Bir kamera ilanım vardı ve üçer günlük aralıklarla 3 farklı yurt dışından işletme numarası ben askerim gibi şeyler söyleyerek Nijerya'ya göndermemi istediler. Buraya kadar bir sorun yok gibi, sonrasında para işine gelindiğinde e-maile bir dekont geleceğini ve ben kargoyu verdikten sonra çekebileceğimi söylediler.

Tabii ben o anda çaktım mevzuyu, bu yolu kabul etmediğimi, söyledim, sonra işim var benim vs. diyerek konuşmayı sonlandırdılar. Bundan sonra iki kişi daha aynı tür hesaplarla yazdılar. Onlara da sövüp engelledim artık.

Mert bayantemurda böyle bir sorun yaşamıştı asker gibi Nijerya'lı birisi yazmıştı ve e-mailine sahte bir fatura göndermişti video linkini bırakayım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunların numarası çoktan ifşa edildi zaten.

Geri
Yukarı