Sahibinden GET ile dolandırılma ihtimali var mı?

GET ile dolandırılmazsınız ama ürün ulaştığında iade sırasında itirazlar olmaması için ürünü kargo şubesinden alırken herhangi bir sıkıntı durumunda tutanak tutturmanız önemli.

Siz parayi oduyorsunuz ama para ilk olarak saticiya gitmiyor. Sahibinden hesaplarinda bekletiliyor. Satici urunu kargoya veriyor. Sen urunu kontrol edip sahibinden.com un urun dogru geldimi sorunu varmiydi gibi sorularina cevap verirsen para saticiya gidiyor. Eger alici urunu dogru bulmadi ise urunu geri kargoluyor. Kargo kodu vb herseyden sahibinden.comun bilgisi oluyor. Urun saticiya tekrar geri gidince ve satici urunu onaylayinca para sana geri geliyor. Yani yok gibi birsey.

Daha önce GET ile alışveriş yaptım. Satıcının riski daha fazla kesinlikle. Daha bu hafta Razer Viper fare aldım, para havuzda bekliyor şu an ürünü kontrol etmeden onaylamayacağım.

Yeterli önemleri almazsanız dolandırılabilir/mağdur olabilirsiniz.
Nasıl mı?
Özellikle satıcı konumundaysanız çok dikkatli olmanız gerekiyor. Alıcı art niyetli olması durumunda ürünü beğenmedim diyerek elindeki başka bir ürünü kargo edebilir. Veya boş kutu gönderebilir. Ürüne zarar verebilir.
İtiraz edip hakkınızı aramanız mümkün ancak kanıtlamanız gerekiyor. Adam, "bana zaten boş kutu geldi." dese. Uğraşmanız gerekiyor.
Alıcıysanız biraz daha rahatsınız. Sahibinden, ebay gibi yerler alıcıyı her zaman daha üstte tutar.
Alıcı genelde mağdur olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı